V pondělí 11. září se na veřejných šachových stolcích na Řezáčově náměstí a v parku Tusarova uskutečnil Šachový turnaj Prahy 7. Šachový král sedmé městské části, který vzešel z klání vítězů z Holešovic a Letné, pokřtil mapu Art District 7 – zbrusu nového turistického průvodce po kulturní a kreativní čtvrti.

„Podstatou projektu Art District 7 je podpora, rozvoj a propagace bohatého kulturního prostředí v naší městské části. Z tohoto konceptu vycházejí také nově vydané mapy, které návštěvníkům představují Prahu 7 jako živé kulturní centrum hlavního města a doporučují na 130 kulturních institucí, památek a dalších zajímavých míst, které u nás rozhodně stojí za vidění,“ uvedla radní Prahy 7 Hana Třeštíková.

Mapa Art District 7 v současné době vychází pro turisty v angličtině. Praha 7 má v plánu vydat také její českou verzi. Kromě 130 vyznačených míst lze v mapě nalézt také navržené trasy procházek za kulturou a atraktivními lokalitami nebo bližší představení místní architektury, velkých parků či významných kulturních institucí. Užitečnou pomůckou pro turisty mohou být také často používaná slovíčka či důležitá dopravní spojení.

Mapu Art District 7 pokřtili vodou z Vltavy starosta Prahy 7 Jan Čižinský, radní Hana Třeštíková a letošní šachový král Prahy 7 Jan Sodoma, vítěz holešovické části turnaje.