Umělecký spolek Run OpeRun slaví své pětileté působení na české operní scéně pražskou premiérou Rusalky. Uvede ji 6. srpna 2020 od 21 hodin u Pražského metronomu, kyvadla, které udává tempo hlavního města. Ano, Run OpeRun představí opět operu tam, kde to všechno začalo, po pěti letech se vrací na Stalina! Projekt vzniká ve spolupráci s Containall a s designéry z fakulty GDII Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Vstup zdarma.

Ostřílení mistři operního undergroundu z Run OpeRun představí v Praze často romantizovanou Rusalku v jiném světle. Operu připravuje spolek ve spolupráci s partou z Containallu, znalců všeho, co se na současné hudební scéně šustne. Rusalka v podání Run OpeRun čelí kontrastu dnešního světa, který pro ni představuje velkou neznámou, ale i velké vzrušení. 

Přijďte se obohatit, přijďte se pobavit a přijďte se zbavit předsudků! Run OpeRun se snaží opakovaně dokazovat, že opera není jen produktem velkých operních scén – Open air opera is the new black (ikdyž Run OpeRun pro ni má slabost už léta!). S Run OpeRun se na jednom místě může sejít jak milovník techna, vážné hudby, ekologie, moderních technologií tak tradice i inovace…

FB Událost Rusalka na Stalinovi | Run OpeRun


Akce se uskuteční za finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR, Akademie múzických umění v Praze a městské části Praha 7.