Z celkového počtu 32 688 osob oprávněných hlasovat v místním referendu v Praze 7 se referenda o nové radnici zúčastnilo 14 540 občanů (44,5 %), tedy více než zákonem požadovaných 35 %.

O každé otázce se v rámci místního referenda hlasovalo zvlášť. Rozhodnutí v místním referendu je závazné, hlasovala-li pro jednotlivé otázky nadpoloviční většina oprávněných osob, které se místního referenda zúčastnily, a alespoň 25 % všech osob oprávněných hlasovat v místním referendu.

Souhlasíte s tím, aby celkové náklady na pořízení sídla Úřadu Městské části Praha 7 (včetně případných přidružených organizací nesouvisejících přímo s provozem Úřadu Městské části Praha 7) byly omezeny částkou 500 milionů korun včetně DPH a případných úroků?

ANO – 13 349            NE – 632

Pro schválení této otázky hlasovala nadpoloviční většina oprávněných osob, které se místního referenda zúčastnily, a zároveň více než 25 % osob oprávněných hlasovat v místním referendu v Praze 7. Výsledek je závazný.

Jste pro zrušení dosavadního procesu výběru sídla Úřadu Městské části Praha 7 a pro vyhlášení nového výběrového řízení podle zákona o veřejných zakázkách nebo koncesního zákona s preferencí výstavby na vlastním pozemku Městské části Praha 7?

ANO – 13 430            NE – 524

Jste pro to, aby byl výběr řešení sídla Úřadu Městské části Praha 7 proveden tak, že hodnotícími kritérii bude zejména ekonomická výhodnost a dopravní dostupnost pro občany MČ Praha 7?

ANO – 13 767            NE – 284

Jste pro to, aby byla na architektonické řešení sídla Úřadu Městské části Praha 7 vyhlášena veřejná architektonická soutěž podle pravidel České komory architektů?

ANO – 13 213            NE – 727