Informační centrum je součástí oddělení služeb občanům. Zajišťuje stejné služby jako pracoviště U Průhonu 38. Ověřování listin a podpisů, kontaktní místo Czech POINT, výdej parkovacích oprávnění, reprografické služby, a další). Veškeré poskytované služby se provádí tzv. na počkání, proto je přítomnost žadatele nezbytná.

Oddělení služeb občanům – OSO

• Poskytuje v rámci systému Czech POINT, pracoviště informačních center jsou kontaktním místem Czech POINT.
    • Vede evidenci agendy spojené se službou Czech POINT.
    • Provádí ověřování shody opisu nebo kopie s listinou a ověřování pravosti podpisu na pracovištích IC Úřadu a M. Horákové. Ověřování upravuje zákon č. 21/2006, o ověřování shody opisu nebo kopie s listinou a o ověřování pravosti podpisu a o změně některých zákonů (zákon o ověřování).
    • Vybírá správní poplatky za zpoplatněné úkony podle zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích.
    • Poskytuje reprografické služby pro občany za úhradu a evidenci počtu rozmnožených materiálů pro občany se zřetelem na respektování autorského zákona č. 121/2000 Sb.
    • Zajišťuje agendu oběživa a styk s bankou.
    • Vyřizuje žádosti občanů o ústní, telefonické a písemné informace.
    • Zodpovídá za přístupnost materiálů MČ Praha 7 v IC Praha 7 M. Horákové.
    • Spolupracuje se všemi odbory s cílem seznámit se s jejich pracovní náplní a z toho vyplývajících povinností a nabízených služeb občanům.
    • Na základě takto nabytých znalostí poskytuje operativně a s dostatečnou vypovídací hodnotou občanům informace i příslušné formuláře.
    • Sděluje veřejnosti způsob vyřizování žádostí na Úřadě a informace o MČ Praha 7.
    • Poskytuje k nahlédnutí přehled nejdůležitějších zákonů, nařízení apod., kterými se MČ Praha 7 řídí.
    • Úzce spolupracuje s informačními centry MHMP a ostatních městských částí.
    • Denně monitoruje informace z internetu a denního tisku týkající se obyvatel hl. m. Prahy, především pak občanů Prahy 7.
    • Získává aktuální informace z oblasti služeb (ROPID, DP hl. m. Prahy, PIS aj.).
    • Na základě získaných podkladů zpracovává písemné materiály (letáky) pro zajištění informovanosti návštěvníků IC.
    • Průběžným vzděláváním a týmovou prací zajišťuje efektivní komunikaci a dialog s občanem. Aktivně se podílí na informačních kampaních MČ Praha 7 (veřejně prospěšné stavby, kulturní události aj.).
    • Řeší problematiku dopravy v klidu – zón placeného stání a zajišťuje veškerou související administrativní činnost.
    • Zajišťuje prodej parkovacích oprávnění dle metodiky pro vydávání parkovacích oprávnění pro zóny placeného stání vydané HMP.
    • Zajišťuje evidenci vydaných oprávnění dle jednotlivých typů.
    • Zabezpečuje výkon odborné, kvalifikované kontrolní a analytické činnosti v oblasti zón placeného stání.
    • Zajišťuje předávání vybraných finančních prostředků dle příslušných předpisů.
    • Spolupracuje se správcem zóny placeného stání na zabezpečení bezproblémového fungování zóny placeného stání.
    • Ve spolupráci se správcem zóny placeného stání poskytuje poradenství v otázkách týkajících se zóny placeného stání.
    • Vede evidenci došlých stížností, oznámení a podnětů občanů k zóně placeného stání a zajišťuje jejich analýzu a komunikaci s HMP.
    • Zajišťuje provoz příjmové pokladny pro příjem poplatků za parkovací oprávnění v zónách placeného stání.

pracoviště IC Milady Horákové 2

pondělí a středa