Sedmá městská část se připojuje k Památnému dni sokolstva, který si připomínáme 8. října. Na radnici Prahy 7 při této příležitosti zavlál sokolský prapor. Vzpomínkového setkání se zúčastnili starosta Jan Čižinský a bratr Lukáš Křemen, předseda Společenské komise Vzdělavatelského odboru České obce sokolské.

Památný den sokolstva je poctou všem členům a členkám Sokola, kteří během téměř 160 let existence tohoto spolku obětovali své životy v boji za svobodu, demokracii a samostatnost. Od roku 2019 je Památný den sokolstva zařazen do kalendáře významných dnů České republiky.

Datum 8. října bylo zvoleno jako připomínka tragických událostí roku 1941. V noci ze 7. na 8. října 1941 gestapo v rámci Akce Sokol zatklo na 1 500 sokolských činovníků z ústředí, žup i větších jednot. Byli mučeni, vězněni, deportováni do koncentračních táborů. Plných 93 % z nich do konce války zahynulo. Ještě během této noci podepsal Reinhard Heydrich úřední výměr o rozpuštění České obce sokolské, kterou nacisté považovali za nejnebezpečnější domácí organizaci, jejíž organizační aparát sloužil v masovém měřítku odbojovému hnutí.