Dobrovolnické centrum nadačního fondu Agora 7 zve na besedy a přednášky s inspirativními osobnostmi. Zváni jsou všichni s chutí tvořivě pomáhat a komunitně žít. Události se konají na adrese Jankovcova 8B (vchod ze strany od řeky). Vstup zdarma, svoje místo si prosím rezervujte na webu www.dcagora7.cz nebo přes e-mail: vojta.rybar@agora7.cz

23. února 2023 v 18.00

Jak tvořit živá sousedství? Zkušenosti inspirativních lokálních projektů

Jak vznikla sousedská sauna, včelí chov na střeše činžáku, tradice bleších trhů na Heřmaňáku, farma na Císařském ostrově, spolkový bezobalový obchod nebo komunitní panelák? Potkáte se s lidmi z několika sousedských iniciativ a formou svižných prezentací se seznámíte s pestrou skupinou projektů nejen z Prahy 7. Přijďte načerpat energii a chuť tvořit příjemnější místa pro život.

Hosté: Metrofarm, Bleší trhy Heřmaňák, Spolkový obchod Obživa, Sousedská klubovna Jižní Město, Komunitní panelák v Hodkovičkách, rodičovský Spolek Korunka, Probuďme Nusle, bytový dům Veletržní 17

23. března 2023 v 18.00

Jak na proměnu společných prostor s Vnitrobloky.cz. Od oslovení sousedů až po realizaci

Území s velkým sociálním a environmentálním potenciálem, která však bohužel často zůstávají ležet ladem. Vnitrobloky mohou být jednou z odpovědí na problém městské anonymity a významným dílem v adaptaci města na klimatické změny. Jak na jejich proměnu, aby sloužily současným zájmům svých obyvatel? Jak najít společnou řeč ve skupině s rozdílnými názory? A mohou být proměny vnitrobloků inspirací, jak otevírat i další témata v sousedství?

Sdílet své zkušenosti přijdou lidé z projektu Vnitrobloky.cz, kteří již pomohli navrátit život mnoha nevyužitým zahradám, dvorům a vnitroblokům.

27. dubna 2023 v 18.00

Dobrovolníkem na Sedmičce. Příležitosti k pomoci druhým a smysluplné aktivitě v nejbližším okolí

Přemýšlíte, že byste věnovali část svého času dobrovolnictví? Chcete se rychle zorientovat v možnostech, které k tomu v současnosti máte na Praze 7? Nevíte jistě, zda je dobrovolnictví pro vás, jak funguje a kde s ním začít? Rádi byste dobrovolničili, ale máte omezené časové možnosti?

Během tohoto setkání se vám pokusíme přehledně shrnout, kde v naší čtvrti můžete aktuálně pomáhat nebo se zapojit do rozvoje komunitního života. Dobrovolnictví má překvapivě mnoho forem a podob. Od čtení pohádek přes společný úklid veřejných prostor až po organizaci komunitních akcí. Zapojit se tak může prakticky každý. Ať už chcete věnovat hodinu týdně, nebo jedno odpoledne v roce.

25. května 2023 v 18.00

Sousedství pro klima

Co můžeme dělat společně i každý sám pro ochranu životního prostředí?

22. června 2023 v 18.00

Jak rozdávat radost s radostí?

Hledání rovnováhy mezi pomoci druhým a péčí o vlastní spokojenost.