archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Mediální dům Economia a zpravodajský portál Aktuálně.cz pořádají v termínu 14. – 16. 11. na pražském Výstavišti ojedinělou akci zaměřenou na moderní trendy ve výuce a vzdělávání na základních a středních školách. Cílem akce je inspirovat odborníky i širokou veřejnost nejnovějšími přístupy ke vzdělávání dětí a vytvořit platformu, v rámci které mohou odborníci sdílet aktuální trendy, technologie a zkušenosti s učiteli, žáky i rodiči a společně je zavádět do škol. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Návštěvníci se mohou těšit na více jak 200 hodin inspirativního programu, na osmi pódiích. Více jak 400 řečníků v rámci odborného programu, přes 60 vystavovatelů z řad dodavatelů pomůcek a vybavení pro školy. Virtuální realita, stavebnice, Minecraft Edu, divadlo, Montessori třída i s žáky a mnoho dalšího. Hlavním moderátorem bude Daniel Stach. Do programu festivalu je aktivně zapojena i MČ Praha 7.

Praha 7 klade velký důraz na poskytování kvalitního vzdělávání všem dětem. Přejeme si, aby každé jednotlivé dítě mělo možnost maximálně rozvinout a využít své talenty a schopnosti. Ideální škola je pro nás taková instituce, která poskytuje hodnotné vzdělávání, respektuje individualitu každého jednotlivce a vytváří bezpečné a respektující prostředí pro děti, učitele i rodiče. Zajímají Vás aktivity, které na Sedmičce probíhají s cílem rozvíjení vdělávání? Přečtěte si článek Sedmička vzdělávací a komunitní

Více informací o festivalu na pref.cz

FB Událost PREF 2019: Čas na změnu

Program festivalu:

Čtvrtek 14.11. Start je zásadní – Základní školy
Školská politika
Inspirace z Finska
Sociální aspekty základního školství
Inkluze a integrace
Vzdělávání učitelů
Role učebnic a technologie ve výuce
Role ředitelů ZŠ

Pátek 15.11. Středoškolák budoucnosti – Střední školy
Regionální školská politika
Ředitel – manažer
Studenti a budoucí trh práce
Výuka jazyků
Současnost a budoucnost odborného školství
Role učebnic a moderní technologie

Sobota 16.11. Rodina jako základ pro vzdělávání
Role rodiče v procesu vzdělávání
Mimoškolní výchova a vzdělávání
Škola budoucnosti
Alternativy školství + vzdělávací cesta
Předškolní výchova
Technologie a děti
Jak děti vzdělávají rodiče

Organizátoři si kladou za cíl nastartovat progresivní změny českého vzdělávacího systému a iniciovat diskusi mezi státem, školami a soukromou sférou o změnách v systému českého školství, které jsou nezbytné pro další úspěšný rozvoj a prosperitu naší země.