archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Kluziště na Letenské pláni bude hostit Pražský středoškolský pohár v rybníkovém hokeji. Utká se v něm 16 pražských středních škol. Přijít fandit neobvyklému hokejovému formátu je možné po dva hrací dny, a to v pondělí 23. a 30. ledna vždy od 8.00 do 14.30. Pro veřejné bruslení bude kluziště v hokejové dny otevřené až od 14.30.

Turnaj je rozdělen celkem do tří dnů, přičemž první kolo se odehrálo 16. ledna. V pondělí 23. ledna hráči na ledě odehrají kvalifikaci a 30. ledna se utkají v napínavém finále. Týmy jsou rozdělené do skupin po čtyřech týmech, každý hrací den se odehraje dvanáct zápasů. Zápas trvá půl hodiny, první vhození kotouče rozhodčí odpískají v 8.00 a poslední ve 14.00 hodin.

Rybníkový hokej je druh ledního hokeje, který se hraje na menším hřišti ve čtyřech hráčích proti čtyřem, a to bez brankářů. Hraje se na malé brány o šířce klasických 1,83 m, ale o výšce pouze 0,25 m. Pražský středoškolský pohár v rybníkovém hokeji je hokejový turnaj pořádaný na kluzišti na Letné určený pouze týmům středních škol.