Po úspěchu bleších trhů na Řezáčově náměstí ožije tradiční sousedskou burzou také náměstí Ortenovo. Bleší trhy se zde budou konat od 5. května jednu sobotu v měsíci.

„Bleší trhy na Řezáčově náměstí začaly v roce 2016 a od loňska se zde střídají s trhy farmářskými. Řada lidí si sem zvykla chodit nejen za nákupy, ale vnímá to jako příležitost pro přátelské setkávání se svými sousedy i navazování nových kontaktů. Náměstí se nám díky tomu podařilo hezky oživit sousedským ruchem. Další inciativu z dolních Holešovic vítáme právě proto, že pochází přímo od občanů, a proto, že i Ortenovo náměstí si zaslouží býti místem pro setkávání sousedů a lidí z okolí,“ uvedla radní Prahy 7 Hana Třeštíková (PRAHA 7 SOBĚ).

Základem dohody mezi radnicí a pořadateli je, aby si oba bleší trhy nekonkurovaly, naopak se doplňovaly a vhodně rozšiřovaly nabídku sousedských a komunitních aktivit na území Prahy 7.

Bleší trhy na Ortenově náměstí budou zahájeny v sobotu 5. května, nejprve se budou konat každou první sobotu v měsíci a od července dále každou druhou sobotu v měsíci.  Konkrétně pak v následující dny: 5. 5., 2. 6., 14. 7., 11. 8., 8. 9., 13. 10., 10. 11., v případě příznivého počasí i 08. 12., mezi 8 – 16 hod.

Bleší trhy na Řezáčově náměstí se konají každou poslední sobotu v měsíci od března do října, mezi 9 – 14 hod. V prosinci se zde koná tradiční Sousedský vánoční bazar.

Zbylé soboty v průběhu celého roku mohou občané na Řezáčově náměstí navštívit populární farmářské trhy, které fungují bez sáčků a igelitek jako částečně bezobalové – lidé nakupují do vlastních nádob, látkových tašek či košíků. Farmářské trhy jsou otevřené od 9 do 15 hodin, resp. od 10 do 14 hod. v zimním období.