archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Praha ožije poslední zářijový víkend kulturou. Divadla, kina, galerie či kluby chystají speciální program pro NĚCO 2020. Jedná se o volné pokračováním dubnové sbírkové akce NIC 2020, tentokrát už s reálným programem. Přihlásit se mohou opět jakékoli subjekty z celé České republiky prostřednictvím portálu GoOut.

V dubnu jsme společně s GoOut prodávali vstupenky na neexistující představení, abychom pomohli udržet kulturu při životě. A protože doba, kdy se v kultuře nedělo takřka NIC, už je, doufejme, za námi, poslední zářijový víkend zažije Praha NĚCO. Jako poděkování příznivcům a fanouškům připravují kulturní organizace po celé Praze speciální akce a doprovodné programy. Bude to taková oslava návratu kultury k životu a já se těším, že brzy budou zase divadla a kluby plné fanoušků,“ řekla radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková

Festival kultury NĚCO 2020 organizuje radní Hana Třeštíková ve spolupráci s kulturním portálem GoOut.cz. Uskuteční se ve dnech 26. – 28. 9. 2020 a zapojit se může jakákoli kulturní organizace nebo subjekt. Podmínkou je nabídnout divákům netradičně pojatý program nebo exkluzivní zážitek. Speciální programy jsou plně v režii institucí, stejně tak i stanovení ceny vstupenek.

Diváci se mohou těšit třeba na speciální tematickou procházku pro nezadané, inspirovanou pražskými stopami postav z divadelních her, besedy s herci a tvůrci divadelních představení, nebo se zúčastnit prožitkového tanečního setkání.

Úspěch akce NIC 2020 nás definitivně přesvědčil o tom, že česká kulturní scéna v době krize umí táhnout za jeden provaz. Jsme nesmírně rádi, že GoOut v této společnosti hraje významnou roli, a chceme se i nadále snažit o to, abychom vedle prodeje vstupenek poskytovali komplexní servis pro každého, kdo miluje kulturu stejně jako my. Náš primární cíl je jednoduchý: Přispívat k tomu, aby lidé chodili ven. Proto považujeme NĚCO 2020 za ohromnou příležitost – jako poděkování všem, kteří na jaře pomáhali zabránit nejhoršímu; jako možnost konečně ‚naplno‘ odpálit novou klubovou a divadelní sezonu; jako šanci propojit co nejvíc pořadatelů a fanoušků a postarat se o to, aby závěr letošního roku proběhl v mnohem pozitivnějším duchu než jeho začátek,“ uvedl obchodní ředitel GoOut Lukáš Jandač.

Dubnová benefiční akce NIC 2020 na podporu kulturních institucí nebo uskupení měla u fanoušků pozitivní ohlas. I když byla původně zamýšlená jako pomoc pražské kultuře, hranice města brzy překonala. Celkem se zapojilo 180 subjektů z 22 měst a podařilo se vybrat přes 3 miliony korun.