archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Podzimní závodní sezona se rozbíhá a nouzi o závodění nebudou mít ani pražští příznivci běhu po tmě. Při šestém ročníku pražského závodu se v sobotu 14. září 2019 účastníci vrátí zpět na Letnou. Nebudou chybět dětské závody 211 KIDS CUP ani nezávodní FAMILY RUN, noční běh NN NIGHT RUN na 10 km a charitativní AVON BĚH na 5 km.

Účastníky čeká zajímavá trať přes Letenské Sady, seběhnou ale také až k Vltavě. Jako vždy se odpoledne od pěti hodin odehrají oblíbené dětské závody v rámci 211 KIDS CUPu, po kterých přijde na řadu rodinný nesoutěžní běh. Všichni zájemci se na trať FAMILY RUNu vydají v šest večer. Ač se jedná o doprovodné závody, medaile v cíli budou čekat i v těchto případech.

Hlavní závody, tedy charitativní AVON BĚH na pět kilometrů a NN NIGHT RUN na dvojnásobnou vzdálenost, pak začnou až s přicházející tmou. Nejprve se ve čtvrt na osm vydají na trať běžci na pětikilometrovou trasu, „desítka“ bude startovat o hodinu později.

I když by někdo mohl namítat, že ve čtvrt na osm je ještě vidět, pro organizátory je bezpečnost účastníků na prvním místě. „Bez čelové svítilny nebudete připuštěni na start,“ varuje šéf organizačního týmu Tomáš Pavel. Kdo by si přeci jen čelovku zapomněl doma, může si jí koupit přímo na místě.

Přihlášky na night-run.cz