archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Přípravy na podzimní závodní sezonu jsou v plném běhu. Zážitkové tratě v Letenských sadech budou v sobotu 18. září 2021 netrpělivě čekat na své běžce v několika kategoriích: dětské závody 211 KIDS CUP, nezávodní NUTREND FAMILY RUN, tradiční noční běh NN NIGHT RUN na 10 km a charitativní AVON BĚH na 5 km.

Při osmém ročníku pražského závodu se letos účastníci vrací zpět na Letnou. Čeká je zajímavá trať přes Letenské sady, seběhnou ale také až nad Vltavu. Jako vždy se odpoledne od pěti hodin odehrají oblíbené dětské závody v rámci 211 KIDS CUPu, po kterých přijde na řadu rodinný nesoutěžní běh. Všichni zájemci se na trať NUTREND FAMILY RUNu vydají v šest večer. Ač se jedná o doprovodné závody, medaile v cíli budou čekat i v těchto případech.

Hlavní závody, tedy charitativní AVON BĚH na pět kilometrů a NN NIGHT RUN na dvojnásobnou vzdálenost, pak začnou až s přicházející tmou. Nejprve se ve čtvrt na osm vydají na trať běžci na pětikilometrovou trasu, „desítka“ bude startovat o hodinu později.

I když by někdo mohl namítat, že ve čtvrt na osm je ještě vidět, pro organizátory je bezpečnost účastníků na prvním místě. „Bez čelové svítilny nebudete připuštěni na start,“ varuje šéf organizačního týmu Tomáš Pavel.

Podobnou akcí pak bude pak ZOMBIE RUN, strašidelný běh centrem Prahy odstartuje 30. října na Vítkově. Běžci postupně zažijí zóny s názvy První kontakt se zombie, Tunel strachu, Krvavé schodiště a před cílem bude ještě ZOMBIE hrad. Kdo se nebojí a celou trasu proběhne, dostane v cíli na památku unikátní medaili.

Přihlášky a více informací na night-run.cz

FB Událost NN NIGHT RUN Praha 2021