Na jaře roku 2016 umístila Praha 7 do veřejného prostoru dva šachové stolky. Jeden našel svůj domov na Řezáčově náměstí, druhý v parčíku v Tusarově ulici. Od té doby městská část pořádá pravidelné jarní šachové turnaje. Ten letošní se uskuteční ve středu 17. dubna od 16:00 hodin.

Turnaje se zúčastní také radní sedmé městské části. Hrát se bude paralelně na Řezáčově náměstí a v parčíku v Tusarově ulici. Vítězové z Holešovic a Letné opět dostanou příležitost utkat se o trofej šachového krále Prahy 7.

Chtěla bych pozvat všechny pravidelné i občasné hráče, aby změřili své síly na našem jarním šachovém turnaji. Těším se na tradičně napínavé partie, kde se proti sobě postaví nadšení šachisti, aby se utkali o pomyslnou královskou korunu nebo si jen užili zábavu s přáteli a sousedy u této krásné hry pod širým nebem. A určitě nemusí zůstat pouze u tohoto dne, naše šachové stolky jsou k dispozici po celý rok,“ uvedla radní Prahy 7 Hana Třeštíková (PRAHA 7 SOBĚ).

Šachový turnaj Prahy 7 se uskuteční ve středu 17. dubna od 16 do 18 hodin. Hrát se bude na Řezáčově náměstí a v parčíku v Tusarově ulici. Každá partie bude probíhat 2 x 5 minut vyřazovacím systémem. Následně proběhne finále vítězů z obou lokalit. Hraje se podle pravidel světové šachové federace FIDE pro bleskový šach. Na organizaci turnaje se společně s Prahou 7 podílí Šachový svaz České republiky.

Registrace účastníků turnaje bude probíhat na obou místech od 15:30 do 16:00 hodin. Finálový duel se uskuteční mezi 17 a 18 hod. na Řezáčově náměstí.

FB Událost Šachový turnaj MČ Praha 7