U příležitosti završení tří let od posledních komunálních voleb pořádá Praha 7 setkání s občany, které se uskuteční ve středu 22. listopadu od 18:30 hodin ve Veletržním paláci. Součástí setkání bude diskuze u kulatých stolů i panelová debata se zástupci politických stran.

„Každý rok prezentujeme výsledky své práce pro Prahu 7 a její obyvatele. V rámci debaty Tři roky od voleb chceme dát svým sousedům a oponentům příležitost říci nám, kde vidí naše slabiny či přednosti a na co bychom se měli zaměřit v posledním roce našeho mandátu s přesahem do dalšího volebního období. Do panelu samozřejmě zveme také zástupce opozice,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Program setkání „Tří roky od voleb“ začíná v 18:30 hodin a skládat se bude ze dvou částí. První blok od 18:30 do 19:30 hodin bude věnován diskuzi u kulatých stolů na jednotlivá témata související s životem v Praze 7. Toto setkání se koná každoročně v rámci projektu Fórum zdravých měst.

„Dobře fungující participace je základním stavebním kamenem moderní obce. V Praze 7 nasloucháme názorům občanů, zapojujeme je do rozhodování a děláme vše pro to, aby věděli, že má cenu se podobných setkání účastnit. Každý nápad či postřeh může naši městskou část posunout zase o kus dál, budeme proto rádi, když i tentokrát občané přijdou a o své podněty se s námi podělí,“ řekl radní Prahy 7 František Vosecký (Strana zelených).

Program bude zahájen rekapitulací cílů, které občané stanovili na loňském setkání. Následně proběhne debata u tematicky zaměřených stolů, kde budou přítomni radní i vedoucí odborů, kteří se danou problematikou v Praze 7 zabývají. Na závěr tohoto bloku občané svými hlasy určí témata, kterým by se Praha 7 měla v příštím roce věnovat nejvíce.

Diskuze u kulatých stolů se koná v rámci aktivit Národní sítě zdravých měst ČR, jejímž členem je Praha 7 od roku 2008.

Od 19:30 do 20:45 hodin se uskuteční panelová debata, na kterou byli pozváni zástupci všech uskupení, která se ve volbách dostala do zastupitelstva Prahy 7. Tuto část večera bude moderovat novinářka Naděžda Hávová.

Setkání Tři roky od voleb se uskuteční ve Veletržním paláci (Dukelských hrdinů 47, auditorium v 6. patře)