V úterý 26. dubna 2022 proběhlo v Rezidenci primátora hlavního města Prahy slavnostní předávání cen krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb 2022. V rámci hl. m. Prahy společné první místo obsadily městské části Praha 7 a Praha 2.

Sedmá městská část byla oceněna za celkové zpracování svých webových stránek www.praha7.cz i inovativní služby, jako je webový portál Praha 7 pomáhá. Vítězové krajských kol postupují dále do celostátního kola, jeho výsledky budou vyhlášeny dne 16. 5. 2022

V letošním roce se koná již 24. ročník soutěže Zlatý erb, jejímž cílem je podpořit modernizaci místní veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb. Pořadatelé letos výrazně inovovali hodnotící kritéria s důrazem na uživatelskou přívětivost a informační hodnotu pro občany a návštěvníky obce. Pozměněna byla kritéria, která byla čistě subjektivní, jako například výtvarné zpracování webových stránek obce. Porotci se tak mohli více soustředit na objektivnější prvky webů jako například na to, jak je snadné nalézt potřebné informace o životních situacích.

Více informací naleznete na stránkách soutěže: www.zlatyerb.cz