Místostarostovi Kamilu Vavřinci Marešovi a starostovi Janu Čižinskému se podařilo dovést do úspěšného konce řízení, které trvalo přes dvacet pět let. Výsledkem je, že Praha 7 získala likvidací Bytového podniku velký bytový dům za cca sto milionů korun na adrese Milady Horákové 84.

„Nebylo jednoduché proces dovést do úspěšného konce. Ale podařilo se. Dům není v nejlepším stavu. Začneme tedy pracovat na jeho revitalizaci. S ohledem na obsazenost domu nebude velký problém na opravy našetřit,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (PRAHA 7 SOBĚ), který spolu se starostou Janem Čižinským (PRAHA 7 SOBĚ) vedl jednání o převedení domu.

„Praha 7 získala velký bytový dům. To je skvělá zpráva sama o sobě. Majetek Prahy 7 tak znatelně narostl. Převedením domu na městskou část navíc končí nájemníkům dlouhá léta nejistoty ohledně budoucího vlastnictví domu,“ dodal Jan Čižinský, starosta Prahy 7 a kandidát na primátora za iniciativu PRAHA SOBĚ.