Praha 7 získala ocenění za nejlepší elektronickou službu v Praze. Aplikace CityVizor, která poskytuje detailní přehled o hospodaření městské části, obsadila dělené první místo v krajském kole soutěže Zlatý Erb a utká se s dalšími elektronickými službami měst a obcí z celé republiky.

Vyhlášení výsledků 16. krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb a JuniorErb se uskutečnilo v úterý 12. 3. 2019 v Rezidenci primátora. Praha 7 obsadila s aplikací CityVizor dělené první místo v kategorii „Smart City a nejlepší elektronická služba“. O prvenství se dělí s Datovou platformou hlavního města Prahy Golemio.

„CityVizor jsme spustili v loňském roce. Je to jeden z výrazných prvků postupující digitalizace našeho úřadu. Již dříve jsme zveřejňovali všechny smlouvy, proplacené faktury a další údaje  o našem hospodaření, rozhodování a fungování. CityVizor nabízí vše přehledně na jednom místě a občanům umožňuje mít podrobný přehled o nakládání s veřejnými prostředky,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ) a dodal: „poděkování patří Pavlu Vyhnánkovi, současnému náměstkovi primátora, který tuto aplikaci v naší městské části zavedl.“

CityVizor obsahuje veškerá data o financích městské části. Od přehledu příjmů, přes schválené výdaje, až po jejich průběžné plnění. To vše je členěno v přehledné grafice do tematických oblastí. Aplikace navíc dává občanům přehled o všech uzavřených smlouvách, každé proplacené faktuře i dokumentech z úřední desky. Přehled smluv a dokumentů z úřední desky je aktualizován automaticky na denní bázi, ostatní data obsažená v aplikaci jsou aktualizována jednou měsíčně. Aplikaci CityVizor vyvinulo jako otevřenou platformu Ministerstvo financí ČR a provozuje ji spolek Otevřená města, jehož je Praha 7 součástí.

Praha 7 s aplikací CityVizor postupuje do celostátního kola soutěže Zlatý erb, jehož vyhlášení proběhne na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě ISSS 1. dubna 2019.

Kompletní výsledky 16. krajského kola soutěže naleznete zde.