MČ Praha 7 a HC Sparta Praha se dohodly na vyčlenění 100 parkovacích míst na parkovišti před Výstavištěm, která budou od 18. září sloužit k večernímu a nočnímu parkování rezidentů. Občané Prahy 7 s platnou parkovací kartou zde budou moci auto zaparkovat od 18 do 8 hodiny za symbolický poplatek 20 Kč za noc.

„Snažíme se využít každé možnosti, jak rozšířit parkovací kapacity na území naší městské části. Parkoviště HC Sparta Praha před Výstavištěm obvykle nebývá ve večerních a nočních hodinách zaplněné, proto jsme se s vedením klubu domluvili, že jej za symbolický poplatek poskytne našim občanům. Věřím, že tuto možnost řada řidičů přivítá,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

„Řešíme touto formou parkování pro řidiče, kteří k večeru nemohou pro své auto najít parkovací místo. Na Výstavišti jej za 20 korun najdou. Stejný režim pro 150 aut je domluven i v projektu Obchodního centra Letná, které bude postaveno nad Parkhotelem ve Veletržní ulici. Tyto kapacity pomohou v těch nejkritičtějších hodinách,“ doplňuje starosta Jan Čižinský.

Společnost HC Sparta provozuje non-stop parkoviště se závorovým systémem před areálem holešovického Výstaviště. Pro noční parkování občanů Prahy 7 je vyčleněna část parkoviště C2 podél ulice U Výstaviště. (viz přiložený plánek)

Zvýhodněná cena 20 Kč za noc bude poskytnuta pouze občanům Prahy 7 vlastnícím oprávnění pro parkování v Zóně placeného stání. Zájemci o noční parkování u Výstaviště požádají od 18. září o vydání magnetické parkovací karty na oddělení zóny placeného stání na Úřadě MČ Praha 7 (nábř. Kpt. Jaroše 1000/7, přízemí, dveře č. 31). Přímo na parkovišti si pak v automatu dobijí kredit v minimální výši 500 Kč. V režimu nočního parkování od 18 do 8 hodin se z karty bude odečítat 20 Kč za noc.