Sedmá městská část v uplynulých pěti letech opravila a zabydlela přes 100 prázdných a zchátralých bytů. V současné době je připravena kompletní rekonstrukce vybydleného domu v ul. Dobrovského 19, včetně rozšíření počtu malometrážních bytů. Zájemci o tuto významnou zakázku mohou podávat své nabídky do 17. 10. 2019, 10:00 hodin.

„Opravili jsme přes stovku zchátralých bytů, které jsme zdědili po svých předchůdcích. Dnes již slouží občanům Prahy 7. Aktuálně se pouštíme do obnovy domu v ul. Dobrovského 19, který je od roku 2013 neobyvatelný. Projekt počítá také s rozšířením bytů z 10 na 15. Budou tu byty podporovaného bydlení, služební byty pro učitele, hasiče či policisty i byty zvláštního určení pro lidi se zdravotním postižením,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš.

U pětipatrového domu v Dobrovského ulici byl v roce 2012 při plánované výměně zdravotechniky zjištěn masivní výskyt dřevomorky v dřevěných stropních konstrukcích
a krovech. Později bylo potvrzeno narušení statiky domu, které vyžaduje výměnu všech stropních konstrukcí. Od roku 2013 je dům prázdný.

MČ Praha 7 zpracovala projekt na kompletní revitalizaci domu včetně změny vnitřních dispozic a přístavby výtahu, který nyní v domě schází.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 40 700 000 Kč bez DPH, téměř 29 mil. Kč pokryje dotace hl. m. Prahy. Stavební práce by měly trvat zhruba rok a půl.

„Věřím, že o tuto významnou zakázku bude mezi stavebními firmami zájem a začneme s opravami co nejdříve,“ doplnil Kamil Vavřinec Mareš.

Veškeré informace k veřejné zakázce najdete zde.