Letošní cyklus přednášek a workshopů, které pořádá Praha 7 pro začínající podnikatele, je ve finále. Třetí ročník projektu Podnikavá 7 vyvrcholil ve středu 26. 9. soutěží o nejlepší podnikatelský záměr. Začínající podnikatelkou roku 2018 se stala Jitka Čechová s projektem „Co budu dneska šít“.

„Naším podnikatelským inkubátorem prošla za tři roky víc než stovka nadšenců, kterým jsme pomáhali rozjet podnikání na Sedmičce. Je úžasné sledovat, jak originální nápady získávají konkrétní podobu a zavádějí se do praxe. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mají energii a odvahu pustit se do podnikání a rozšiřují na Sedmičce nabídku zajímavých produktů a služeb,“ uvedl radní Prahy 7 František Vosecký (Strana zelených).

Projekt Podnikavá 7 odstartoval v roce 2016. Třetí cyklus jedenácti volně navazujících přednášek a workshopů probíhal letos od dubna do září. Tým zkušených expertů  pomocí skupinové práce i osobních konzultací pomáhal účastníkům připravit se na nástrahy, kterým musí začínající podnikatelé čelit. Inspirativní osobnosti a úspěšní podnikatelé provedli nováčky v oboru světem financí, personalistiky, práva, plánování či marketingu a pomohli jim nastartovat jejich projekt. Všechny semináře a konzultace byly pro přihlášené účastníky k dispozici zdarma.

„Účastníci podnikatelského inkubátoru opět na závěr sestavovali prezentace svých obchodních záměrů, které pilovali a upravovali společně s organizačním týmem. Sedm finalistek se pak utkalo o titul začínající podnikatelky roku,“ doplnil František Vosecký.

Finálový večer letošní cyklu Podnikavá 7 se uskutečnil ve středu 26. 9. Ve Vodárenské věži na Letné. Sedm finalistek prezentovalo své nápady před odbornou porotou, která vybrala tři nejlepší projekty.

Na prvním místě se umístila Jitka Čechová s projektem „Co budu dneska šít“ – látky
s předtištěnými vzory, které si můžete doma vystřihnout a i jako úplný začátečník si ušít například originálního mazlíčka. Druhá příčka patří Jitce Davidové s projektem „Obrázkář“ – knížky z obrázků, které namalovaly vaše děti. Třetí místo obsadila Franziska Stoelzel a její projekt Agáta – mezigenerační kuchyň a cukrárna.

„Podnikavá 7 pro mě byla od první hodiny neuvěřitelným překvapením. Když jsem se hlásila, netušila jsem, že to bude tak obsáhlé a tolik přínosné. Každá přednáška byla velký kopanec dopředu. Nadchla mě už jen ta komunita lidí, se kterou jsem se měla možnost seznámit, mám teď tolik nových přátel z řad sousedů. Ta zkušenost byla k nezaplacení. Klobouk dolů pořadatelům a ještě jednou velice děkuji za takovou příležitost,“ řekla Jitka Čechová.

Všichni ocenění získali inzertní prostor v časopise Hobulet a poukazy na právní a daňové poradenství.

Praha 7 byla v červnu 2017 oceněna kulatým razítkem „Dobrá praxe“. Toto ocenění městské části udělila Národní síť zdravých města za aktivní a inspirativní práci s cílovou skupinou podnikatelů.