Sedmá městská část se připojila k Památnému dni sokolstva, který si připomínáme 8. října. Na radnici Prahy 7 při této příležitosti zavlál sokolský prapor. Vzpomínkového setkání se zúčastnili starosta Jan Čižinský, místostarostka Lenka Burgerová, radní Jakob Hurrle a zástupci České obce sokolské, v čele s náčelníkem TJ Sokol Praha VII Jiřím Braným.

Památný den sokolstva připomíná události z roku 1941, kdy v noci ze 7. na 8. října gestapo v rámci „Akce Sokol“ zatklo na 1500 sokolských činovníků. Byli mučeni, vězněni a deportováni do koncentračních táborů. Plných 93 % do konce války zahynulo. Během této noci zároveň Reinhard Heydrich podepsal výměr o rozpuštění České obce sokolské, kterou nacisté považovali za nejnebezpečnější domácí organizaci napojenou na odbojové hnutí.