V pátek 8. října 2021 se sedmá městská část připojila k připomínce Památného dne sokolstva. Na radnici Prahy 7 byl při této příležitosti vyvěšen sokolský prapor. Vzpomínkového setkání se zúčastnili starosta Jan Čižinský a zástupci České obce sokolské, Denisa Binderová a Zdeněk Siblík z TJ Sokol Praha VII.

Památný den sokolstva připomíná události z roku 1941, kdy v noci ze 7. na 8. října gestapo v rámci „Akce Sokol“ zatklo na 1500 sokolských činovníků. Byli mučeni, vězněni a deportováni do koncentračních táborů. Plných 93 % do konce války zahynulo. Během této noci zároveň Reinhard Heydrich podepsal výměr o rozpuštění České obce sokolské, kterou nacisté považovali za nejnebezpečnější domácí organizaci napojenou na odbojové hnutí.