Městská část Praha 7 nechala opravit výtluky a díry v chodnících, na vozovkách u přechodů pro chodce a dalších místech. Akce začala koncem minulého roku a probíhala do první poloviny února. Opravou prošlo 250 míst.

„Drtivou většinu chodníků v Praze 7 vlastní hlavní město a spravuje je, podobně jako vozovky, Technická správa komunikací. Snažíme se s TSK koordinovat rekonstrukce chodníků i celých ulic, ale příprava těchto akcí trvá poměrně dlouho. Přes zimu navíc rekonstrukce probíhají v omezené míře. Máme proto nasmlouvány dlaždiče, kteří se operativně starají o drobné výtluky a díry v chodnících,“ uvedl radní Prahy 7 Ondřej Mirovský.

„Nejčastější příčina vzniku výtluků a dalšího poškození chodníků je vjíždění a parkování automobilů. Naši pracovníci v terénu závady průběžně monitorují, další podněty nám posílají občané přes aplikaci Zlepšeme Česko, která je součástí systému Mobilní rozhlas. Koncem minulého roku jsme shromáždili větší množství podnětů na poničené chodníky, a tak jsme opět vyslali naše dlaždiče do ulic. V uplynulých týdnech opravili celkem 250 míst,“ uvedl radní Prahy 7 Jiří Knitl.

Opravy byly zaměřeny především na výtluky v dlažbě či poškozený asfalt na chodnících, především u přechodů pro chodce se opravovaly také díry ve vozovce, řešily se i poničené antiparkovací sloupky a další závady.

Opravy vyšly na 800 tisíc korun. Na jejich realizaci byly využity finanční prostředky od filmařů, kteří v loňském roce natáčeli v Praze 7.

Velké poděkování patří dlaždičům z firmy BEB, s.r.o. za rychlou a kvalitní práci v ulicích.