Zastupitelstvo MČ Praha 7 schválilo v pondělí 16. prosince rozpočet na rok 2020. Sedmá městská část dokončuje budovu nové radnice, chystá opravy a rozšiřování kapacit škol a školek, připravuje rekonstrukce bytových domů, opravy chodníků, revitalizaci zeleně, renovace hřišť a další úpravy ve veřejném prostoru.

Klíčovým projektem posledních let bylo pořízení a rekonstrukce budovy nové radnice. Nyní jsme již v samotném finále. Aktuálně se dokončují interiéry budovy a počátkem nového roku se stěhujeme. Poprvé za 135 let bude mít Praha 7 své vlastní sídlo,“ uvedl starosta sedmé městské části Jan Čižinský.

Rozpočet Prahy 7 na rok 2020 činí 634 104,5 tis. Kč. Běžné výdaje jsou plánovány ve výši 316 323 tis. Kč. Mezi nejvýznamnější položky patří příspěvek na provoz mateřských a základních škol, finance na údržbu a úklid chodníků a parků či příspěvek Pečovatelskému centru na zajištění sociálních služeb.

Plánované investiční akce městskou část v letošním roce vyjdou na 317 781,5 tis. Kč. Vedle dokončení nové radnice Praha 7 pokračuje v dalších zahájených velkých projektech.

Po nové budově Polikliniky Prahy 7 jsme se pustili do rekonstrukce dalšího lékařského zařízení. Zdravotnický dům s výjezdovým stanovištěm záchranné služby v ul. Dukelských hrdinů 1 prochází renovací fasády, oken, střechy i dvorní části. Aktuálně jsme již také vysoutěžili dodavatele na kompletní rekonstrukci staticky narušeného domu Dobrovského 19, kde bude 15 nových bytů. Další 4 byty získáme rekonstrukcí bytového domu U Uranie 5, která bude spojená s půdními vestavbami,“ řekl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš.

Značná část investičních prostředků půjde také do oblasti školství. Na opravy školních budov a rozšíření jejich kapacit má městská část v rozpočtu vyčleněno 88 816,1 tis. Kč.

Největší akcí je rekonstrukce budovy ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí spojená s půdními vestavbami, kde vzniknou nové třídy. Nedaleko této školy dojde také k rekonstrukci dětského hřiště. Další hřiště bude obnoveno ve vnitrobloku U Uranie. Chystáme také nové třídy v základních a mateřských školách i zajímavé alternativní projekty, jako je modulová nebo lesní školka,“ doplnil starosta Jan Čižinský.

Praha 7 se v roce 2020 rovněž zaměří na rekonstrukce chodníků, úpravy ulic, výsadbu nových stromů či revitalizaci uliční zeleně a parků. Do úprav veřejného prostoru Praha 7 investuje 25 519,7 tis. Kč.