Zastupitelstvo MČ Praha 7 schválilo v pondělí 28. ledna rozpočet na rok 2019. Sedmá městská část se letos chystá na opravy bytových domů, rekonstrukci zdravotnického domu s výjezdovým stanovištěm záchranné služby či opravu fasády Letenského zámečku. Pokračovat budou opravy a rozšiřování kapacit škol a školek. Radnice se zaměří také na revitalizaci zeleně, rekonstrukci chodníků a úpravy ve veřejném prostoru. Největší pokračující investicí bude dokončení rekonstrukce nové budovy radnice.

V rozpočtu Prahy 7 na letošní rok se počítá s běžnými výdaji ve výši 313 mil. Kč. Mezi nejvýznamnější položky patří příspěvek na provoz mateřských a základních škol, finance na údržbu a úklid chodníků a parků či příspěvek Pečovatelskému centru na zajištění sociálních služeb.

Nově zařazené investiční výdaje pro letošní rok činí 165 mil. Kč. Zvláštní položku tvoří nedokončené investice, které byly do rozpočtu zařazeny již v minulých letech. Tyto výdaje dosahují výše 277 mil. Kč. Podstatná část z nich je určena na dokončení rekonstrukce nové budovy radnice, která by měla být hotová do konce roku.

„Největším pražským tématem je bydlení. Chystáme proto  rekonstrukci bytového domu U Uranie 5 spojenou s půdními vestavbami. Velkým projektem pak bude kompletní rekonstrukce domu Dobrovského 19. Tento staticky narušený dům je od roku 2013 prázdný a neobyvatelný. Městské části po jeho rekonstrukci přibude 15 bytů. Chceme zde mít byty podporovaného bydlení, služební byty pro učitele, hasiče či policisty i byty zvláštního určení pro lidi se zdravotním postižením,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Z dalších připravovaných projektů lze zmínit rekonstrukci zdravotnického domu s výjezdovým stanovištěm záchranné služby v ul. Dukelských hrdinů 1 či opravu fasády Letenského zámečku. Zaměříme se také na rekonstrukce chodníků a úpravy ulic, na které máme připraveno 29 milionů korun. Do výsadby nových stromů a revitalizaci uliční zeleně budeme investovat 6,5 milionů korun,“ řekl místostarosta Kamil Vavřinec Mareš.

Značná část investičních prostředků půjde také do oblasti školství. Na opravy školních budov a rozšíření jejich kapacit má městská část v rozpočtu vyčleněno 39 milionů korun. Největší akcí bude rekonstrukce budovy ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Nedaleko této školy dojde také k rekonstrukci dětského hřiště. Připravují se i nové dětské skupiny či lesní školka ve Stromovce.

„Pokračovat budeme také v probíhající digitalizaci úřadu. Zveřejňujeme akční plány na každý rok a chceme je provázat s již zveřejňovaným rozpočtem až na úroveň faktur, aby lidé věděli, nejen kolik do čeho investujeme, ale také kdy to bude hotové,“ doplnil starosta Jan Čižinský