Již pátým rokem pořádá Praha 7 preventivní projekt PRAHA 7 BEZPEČNĚ ONLINE, zaměřený na zvýšení informovanosti občanů o hrozbách internetu. Městská část letos provede úskalími virtuálního světa školáky, jejich rodiče i prarodiče, pedagogy, ale také třeba živnostníky.

„Internet je dnes nedílnou součástí našich životů. Na sociálních sítích se vyskytují čím dál mladší děti, senioři si zase zvykají na maily a třeba také online nakupování. Náš projekt je proto zaměřen na několik cílových skupin, od nejmladších dětí z přípravek po jejich prarodiče. Letos se prvně zaměřujeme také na naše podnikatele. Již nyní připravujeme kampaň, jak se bránit vyděračským virům,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Program PRAHA 7 BEZPEČNĚ ONLINE 2017 bude probíhat od září do prosince. Proti předchozím ročníkům je připravena řada inovací. V minulém roce byl realizován pilotní kurz v mateřské školce, na který letos navážou semináře pro děti z přípravných tříd a také pro školáky z 1.- 3. třídy základních škol. Zapojeni budou také učitelé i rodiče dětí, a to jak přímo na seminářích, tak rovněž prostřednictvím tematických letáků se základními informacemi o prevenci kybernetické kriminality a dalších důležitých zásadách, jako je ochrana počítače před viry, zálohování, softwarové čištění atd.

Letošní novinkou je také osvětová kampaň pro podnikatele působící v Praze 7, jejíž součástí budou semináře a distribuce pomůcek pro bezpečnější práci s internetem. Aktuálně jsou připravovány informační materiály zaměřeného na předcházení problémů s vyděračskými viry.

Stejně jako v minulých letech je projekt PRAHA 7 BEZPEČNĚ ONLINE 2017 realizovaný ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu za podpory Magistrátu hl. m. Prahy.