Praha 7 se ve čtvrtek 7. 6. stala dějištěm 8. etapy IX. ročníku charitativní cyklotour Na kole dětem – sportovního projektu na podporu onkologicky nemocných dětí. K pelotonu cyklistů v čele s organizátorem akce Josefem Zimovčákem se při zastávce v Národním zemědělském muzeu připojil také starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti rakovině. Svojí činností se zaměřuje především na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.

Projekt Na kole dětem se koná pod záštitou starosty MČ Praha 7 Jana Čižinského, za finanční podpory sedmé městské části.

Více informací naleznete zde