testovaci popis na stylovani

Bytový dům v ulici Dobrovského 19 je od roku 2013 prázdný. Poté, co zde byla zjištěna masivní nákaza dřevomorkou a narušení statiky, se dům stal neobyvatelným. To by se však nyní mělo změnit. Rada hl. m. Prahy schválila Praze 7 dotaci na kompletní rekonstrukci domu, včetně rozšíření počtu malometrážních bytů.

„Je to velmi dobrá zpráva. Městské části po rekonstrukci domu přibude 15 bytů pro potřebné občany. Chceme zde mít byty podporovaného bydlení, služební byty pro učitele, hasiče či policisty i byty zvláštního určení pro lidi se zdravotním postižením,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

U pětipatrového domu v Dobrovského ulici byl v roce 2012 při plánované výměně zdravotechniky zjištěn masivní výskyt dřevomorky v dřevěných stropních konstrukcích
a krovech. Později bylo potvrzeno narušení statiky domu, které si vynutí výměnu všech stropních konstrukcí. Od roku 2013 byl tak z nařízení stavebního úřadu dům prázdný.

MČ Praha 7 zpracovala projekt na kompletní revitalizaci domu včetně změny vnitřních dispozic.

„V současnosti je v objektu 10 neobyvatelných bytů. Projekt počítá s přestavbou na 15 malometrážních bytů, které nám pomohou rozšířit kapacity dostupného bydlení v naší městské části. Plánována je také přístavba výtahu,“ řekl zástupce starosty Kamil Vavřinec Mareš.

Předpokládané náklady na revitalizaci domu činí zhruba 36 mil. Kč. Praha 7 požádala magistrát o dotaci ve výši 28,9 mil. Kč. Rada hlavního města Prahy v úterý 21. 11. schválila její přidělení. Toto rozhodnutí ještě musí potvrdit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.