archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Sedmička se symbolicky na Den dětí stala dějištěm 3. etapy jubilejního 10. ročníku charitativní cyklotour Na kole dětem – sportovního projektu na podporu onkologicky nemocných dětí. K pelotonu cyklistů se při zastávce v Národním zemědělském muzeu připojil také starosta Prahy 7 Jan Čižinský.  

10. ročník veřejné cyklotour Na kole dětem probíhá ve dnech 29. května – 8. června 2019. Jedná se o jedinečnou akci, která se svým charakterem zařadila mezi významné sportovní projekty na podporu onkologicky nemocných dětí. Peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem jako každý rok vyrazí na cyklojízdu napříč Českou republikou. Přidat se může každý na kousek, jednu etapu, nebo celou trasu. Mezi aktivními účastníky již tradičně nechybí významné osobnosti, úspěšní sportovci a známé tváře. Během jízdy cyklisté navštíví takřka všechny kraje České republiky, zastaví se v partnerských městech a osobním příkladem, formou osvěty a propagace předají široké veřejnosti odkaz: „My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně.“ 

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti rakovině. Svojí činností se zaměřuje především na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Za devět let se podařilo pro děti získat více než 11 000 000 korun.

Projekt Na kole dětem se koná pod záštitou starosty MČ Praha 7 Jana Čižinského, za finanční podpory sedmé městské části.