Sedmá městská část pokračuje v úpravách nábřeží podél ulice Varhulíkové mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků. Prostor se již loni dočkal částečné proměny. Nevzhledné betonové plochy nahradila tráva, umístěna zde byla také dvě sportoviště s venkovními stroji na cvičení.  Konečnou podobu nového parku na nábřeží určí architektonicko-krajinářská soutěž, kterou chce Praha 7 vyhlásit letos v létě. Do příprav se může zapojit také veřejnost. Aktuálně městská část hledá jméno parku.

„Vltavské nábřeží, náš levý břeh, se postupně stává příjemným místem pro rekreační a sportovní využití. Debatu o budoucnosti prostoru u řeky vedle ulice Varhulíkové, kde bývalo odtahové parkoviště a zbytky překladiště, jsme otevřeli v roce 2017 komentovanou procházkou pro veřejnost a ještě před tím mezinárodní konferencí Město a řeka. S postupem obnovy nábřeží nám přijeli poradit architekti, kteří pracovali na podobném úkolu v Paříži, Amsterodamu nebo Barceloně. Podařilo se domluvit vytvoření nové cesty do Stromovky u bývalé panelárny, místo betonu máme u řeky louku a nyní připravujeme vyhlášení architektonicko-krajinářské soutěže. Cílem je získat na Sedmičce u řeky místo, které bude skvělé pro sport, pikniky a procházky
a zároveň bude součástí zeleného pásu nábřeží kolem celých Holešovic,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová

„Řada lidí možná toto místo objevila teprve letos na jaře, když se zazelenala velká travnatá pláň tam, kde bývaly rozbité betonové plochy, kusy železa a další překážky ve špatně přístupném terénu. Ve spolupráci s TSK se prostor podařilo upravit, aby se sem lidé už nemuseli bát chodit, a díky dotaci z magistrátu jsme tu instalovali sportoviště s fitness prvky. Velkou energii jsme věnovali také opakovanému úklidu okolí pilířů mostu Barikádníků. Nejen místní obyvatelé tak postupně přicházejí na to, že se tu dá příjemně trávit čas,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl.

V parku bude v následujících týdnech probíhat sběr dat formou dotazníků. Radnice se chce touto cestou seznámit s jeho současnými návštěvníky a rozklíčovat potenciál, který území v současné době má a stojí za to jej zachovat či dále rozvíjet. Získané informace se stanou podkladem pro zadání architektonicko-krajinářské soutěže.

Hledá se jméno parku

Park zatím nemá oficiální název. Praha 7 proto dává prostor jeho současným i budoucím návštěvníkům. Pokud máte nápad, jak nově vznikající park pojmenovat, pošlete nám jej. Vybraný návrh může Praha 7 předložit místopisné komisi hlavního města Prahy, aby mohl být oficiálně zapsán v mapách.

Své návrhy můžete jednoduše poslat:

• přes online formulář na adrese: praha7.cz/jmeno-parku
  • poštou na adresu: Úřad MČ Praha 7, U Průhonu 1338/38, 170 00, Praha 7
  • odevzdat na Podatelně v přízemí nové radnice (U Průhonu 38)

Obálku se svým návrhem, prosíme, označte: „Jméno parku – ORVP“