archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Dětské hřiště vedle ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí dostalo zbrusu novou podobu. V pondělí 13. 9. 2021 se veřejnosti otevřelo po kompletní rekonstrukci. Děti zde přivítaly nové herní prvky pro mladší i starší návštěvníky, rodiče zase příjemné posezení. Nechybí zde také toalety či pítko a mlhoviště pro horké letní dny. O závlahu zeleně se postará retenční nádrž se svodem dešťové vody ze střechy sousední školy.

„Děkujeme dětem i rodičům, že vydrželi delší čekání na otevření renovovaného hřiště. Potřebovali jsme skloubit jeho rekonstrukci se stavebními pracemi na vedlejší základní škole, kde jsme v půdních prostorách vybudovali šest nových tříd. Věřím, že oboje stálo za to a děti i rodiče si na hřišti užijí hodně zábavných a příjemně strávených chvil,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

To potvrdily také děti z nedaleké mateřské školy, které hřiště při otevření přišly vyzkoušet. Pětiletému Vojtovi se nejvíc líbila lanová prolézačka, stejně staré Stellince houpačka a klouzačka. Honzík se nadšeně proháněl s dalšími kamarády a kamarádkami originálním bludištěm z vrbového proutí. 

Hřiště bylo pro veřejnost uzavřeno v létě 2019. Důvodem byla potřeba koordinace jeho kompletní rekonstrukce s velkou investiční akcí v přilehlé ZŠ T. G. Masaryka. Zde probíhala rekonstrukce budovy a stavební úpravy půdních prostor, kde vzniklo 6 nových tříd pro 150 žáků. Tato akce byla realizována na dvě etapy, z nichž první byla zahájena v červenci 2019. Více ZDE. Po dobu uvedených stavebních prací bylo v prostoru hřiště umístěno zázemí stavby. V roce 2020 byly realizovány přípravné práce na rekonstrukci hřiště a v letošním roce, v okamžiku, kdy to stavba školy a situace ohledně pandemie COVID-19 umožnila, byly provedeny samotné úpravy hřiště.

„Došlo zde ke kompletní obměně povrchů a instalaci nových herních prvků, ze kterých si vyberou děti různého věku. Na hřišti bylo také zbudováno posezení a veřejné toalety, vysazeny záhonky s vysokými travinami, instalováno pítko, mlhoviště a chytrá automatická závlaha zeleně monitorovaná a ovládaná přes speciální aplikaci, která mimo jiné vyhodnocuje i předpověď počasí z ČHMÚ. O samotnou závlahu se postará retenční nádrž na dešťovou vodu sváděnou ze střechy sousední školy,“ uvedl radní Prahy 7 Jiří Knitl, který má na starosti veřejný prostor a životní prostředí.

Děti se na hřišti mohou těšit na prolézací vrbový domek, houpačku, herní sestavu se skluzavkou, pískoviště, lanovou pyramidu, či ovál pro koloběžky a odrážedla.

 

Otevírací doba dětského hřiště

1. 4. – 31. 10.: 8 – 20 hod.

1. 11. – 31 .3.: 9 – 18 h hod.

Upozorňujeme návštěvníky, že hřiště je ve všední dny od 10.00 do 11.30 hod. dočasně určeno přednostně pro potřeby mateřské školy.