Na území Prahy 7 přibývají další vodní prvky, u kterých se mohou obyvatelé zchladit v horkých letních dnech. Městská část doplňuje Mlžítka M a Pítka P a zároveň se pustila do obnovy starých ručních pump. Dvě jsou již v provozu, najdete je u parku v Tusarově ulici a na Ortenově náměstí. Další opravená pumpa bude brzy k dispozici ve Veletržní ulici.

„Chceme, aby Praha 7 byla místem, kde se dobře žije za každého počasí. Proto také zvyšujeme počet vodních prvků. Předminulou sezónu jsme přišly s novými pítky ve tvaru písmene P a loni s mlžítky M. Ty jsou v naší městské části již na deseti místech. Letos jsme se zaměřili na staré ruční pumpy, které byly leta nevyužívané a chátraly. Pumpa je totiž vodním prvkem, který je téměř bezúdržbový, v zimě nezamrzá a je velmi málo poruchový,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7 a kandidát na primátora za iniciativu PRAHA SOBĚ.

Městská část zatím zprovoznila dvě ruční pumpy, u parku v Tusarově ulici a na Ortenově náměstí. Oprava třetí pumpy, na rohu ulic Veletržní a Dukelských hrdinů, se dokončuje. Pumpa by měla být k dispozici ještě tuto letní sezónu. Na všech místech nechala radnice vyčistit studny, vyměnit potrubí a repasovat samotné pumpy včetně vnitřní mechaniky. Pokud si zprovozněné pumpy získají oblibu kolemjdoucích, pokusí se Praha 7 obnovit i další, občas již z ulic odstraněné.

Originální a snadno rozpoznatelné Pítko P lze v Praze 7 aktuálně najít na dvou místech, na Ortenově náměstí a na hřišti Sedmikráska v Jateční ulici. Městská část nyní hledá další vhodná umístění. Celkem jich na území Prahy 7 bude do konce tohoto roku symbolických sedm. Mlžítka M se od loňského roku po Praze 7 rychle rozšířila. Ve spolupráci s různými provozovnami, které poskytují nezbytné napojení na vodu, je radnice umístila již na deseti místech.

Mlžítka M najdete: u Café Jedna před Veletržním palácem, před Biem Oko, u MŠ U Studánky, u knihkupectví Knihkopec v parku v Tusarově ulici, v areálu Prazeleniny u ulice Varhulíkové, u Vily Štvanice, před Antonínovým pekařstvím na Strossmayerově nám., u Osvěžovny Stormovous před Výstavištěm a u bistra The Farm na rohu ulic Jana Zajíce a Korunovační. Jedno mlžítko městská část používá na svých venkovních akcích.

pumpa v Tusarově ulici
Pítko P