Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7

Sedmá městská část opět pomáhá nejzranitelnějším skupinám obyvatel s očkováním proti nemoci COVID-19. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientům s chronickým onemocněním. Zájemci o přeočkování posilovací vakcínou mohou zároveň využít služeb Polikliniky Prahy 7, která od září očkuje i bez nutnosti předchozí rezervace každý čtvrtek od 17.00 do 20:00 hodin.

„Od začátku roku děláme maximum pro to, abychom ochránili ty, na které nemoc dopadá nejhůře. Proočkování nejzranitelnějších obyvatel chrání lidské životy a zároveň zabraňuje zaplňování nemocnic a následným lockdownům a dalším omezením, která již nikdo nechceme. Proto jsme hned na přelomu ledna a února ve spolupráci s praktickými lékaři a naší poliklinikou zajistili kompletní očkování pro 1260 seniorů starších 80 let. Nyní je možnost jejich ochranu zvýšit 3. posilovací dávkou. Snažíme se, aby očkování bylo pro naše starší obyvatele co nejlépe dostupné v ordinacích jejich lékařů či na Poliklinice Prahy 7,“ uvedl starosta sedmé městské části Jan Čižinský.

„Opět jsme oslovili praktické lékaře na Sedmičce, kteří se zapojili do očkování seniorů již na začátku roku. V tomto týdnu jsme devíti praktikům rozvezli na 1000 vakcín Pfizer. Zájemci, kteří již mají nárok na 3. dávku očkování, se proto mohou obrátit na svého lékaře s dotazem, zda vakcíny poskytuje. Pro všechny je zde pak k dispozici očkovací centrum v Poliklinice Prahy 7, kam lze přijít každý čtvrtek i bez předchozího objednání,“ uvedl radní Prahy 7 pro sociální a zdravotní politiku Jakob Hurrle.

3. dávka očkování proti COVID-19 je určena pro osoby, které mají nejméně 8 měsíců po aplikaci 1. dávky u jednodávkové vakcíny (Johnson & Johnson), nebo 2. dávky u ostatních vakcín (od 18. 10. dochází ke zkrácení tohoto termínu na 6 měsíců).

Na Poliklinice Prahy 7 se očkuje vakcínou Moderna každý čtvrtek 17:00 – 20:00 hod.

V případě zájmu o další informace se obracejte na níže uvedené kontakty:

tel.: 270 005 666, 270 005 667 (7:00 – 16:00 hod.)

e-mail: ocm@pp7.cz, ockovacicentrum@pp7.cz