Ve středu 8. června 2022 se v Letenském zámečku v Praze 7 uskutečnilo slavnostní předání medailí a vyznamenání za zásluhy příslušníkům Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a Městské policie hl. m. Prahy.

Medaile a vyznamenání za mimořádné zásluhy v oblasti bezpečnosti, veřejného pořádku, požární ochrany a za  mimořádné nasazení při poskytování přednemocniční neodkladné péče převzalo z rukou starosty MČ Praha 7 Jana Čižinského a radního Ondřeje Mirovského 20 příslušníků Policie ČR, 13 hasičů, 13 příslušníků Městské policie hl. m. Prahy a 15 pracovníků Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Oceněny byly také celé kolektivy.

„Všechny tyto složky byly v první linii při covidové pandemii v uplynulých dvou letech, prokazují také vysoké nasazení při současné ukrajinské krizi. Za jejich práci jsme velice vděční a s radostí navazujeme na tradiční slavnostní oceňování,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Mezi významnými hosty byli plk. Mgr. Petr Matějček, ředitel KŘP hlavního města Prahy, brig. gen. Ing. Luděk Prudil, ředitel HZS hl. m. Prahy, MUDr. Petr Kolouch, MBA, ředitel ZZS HMP, Mgr. Petr Svatoň, ředitel OŘ MP Praha 7, pplk. v. v. Ing. Rastislav Cimerman, člen výkonného výboru SVV ČR a předseda pražské organizace SVV ČR, a brig. gen. v. v. Ing. Zdeněk Jakůbek, člen výboru pražské organizace SVV ČR.

V závěru slavnostního předání byla udělena čestná stuha Sdružení válečných veteránů ČR za dlouhodobou činnost a spolupráci s MČ Praha 7 v rámci vzpomínkových akcí a významných výročí.