V sedmé městské části byl zakončen druhý ročník podnikatelského inkubátoru Podnikavá 7. Půlroční cyklus přednášek a workshopů vyvrcholil v úterý 19. září finálovým večerem, kde byly vyhlášeny nejlepších projekty začínajících podnikatelů.

Projekt Podnikavá 7 odstartoval v loňském roce a dočkal se velkého ohlasu. Letos radnice sedmé městské části společně s týmem expertů opět připravila program šitý na míru všem začínajícím podnikatelům, který probíhal od dubna do září.

„Jsem velmi rád, že se opět našli lidé, kteří mají zajímavé nápady a zároveň energii a odvahu pustit se do nejistého světa podnikání. Také bych chtěl poděkovat všem osobnostem z oblasti byznysu, které zdarma ve svém volném čase této nové generaci nadějných podnikatelů pomáhali. Snažíme se udržovat kontakt také s účastníky loňského ročníku. Úspěšně se nám touto cestou rozrůstá síť nadšenců se společným zájmem podporovat zdravé podnikatelské prostředí na Sedmičce,“ uvedl radní Prahy 7 František Vosecký.

Cyklu jedenácti volně navazujících přednášek a workshopů se letos zúčastnilo 25 začínajících podnikatelů. Inspirativní a úspěšné osobnosti z oblasti obchodu, financí či marketingu jim předávaly své znalosti a zkušenosti, jak na funkční podnikatelský plán, kde vzít odvahu a kapitál, jak jednat s investory či jak se vyhnout zbytečným rizikům. Setkání pravidelně končila společným networkingem, kde se začínající podnikatelé mohli blíže seznamovat a vyměňovat si své zkušenosti. Kromě přednášek a tréninků Podnikavá 7 poskytovala také individuální konzultace. Účast na každém semináři byla zpoplatněna částkou 200 Kč. Veškeré vybrané prostředky byly využity na finanční odměny pro autory vítězných projektů.

„Účastníci podnikatelského inkubátoru opět na závěr sestavovali prezentace svých obchodních záměrů, které pilovali a upravovali společně s organizačním týmem. Sedm finalistů se pak utkalo o pomyslný titul začínajícího podnikatele roku,“ doplnil František Vosecký.

Finálový večer letošní cyklu Podnikavá 7 se uskutečnil v úterý 19. 9. na Úřadě MČ Praha 7. Sedm finalistek prezentovalo své nápady před odbornou porotou, která vybrala tři nejlepší projekty.

Na prvním místě se umístila Lucia Pivarčiová a její projekt Barf&Go – chutná krabičková dieta pro psy na míru. Druhou příčku obsadila Marie Janíková, která zakládá firmu s autorskými tapetami do dětských pokojů. Třetí místo patří designovému porcelánu, který pod značkou TABLO uvádí na trh Iva Tattermuschová.

„Oceňuji, že radnice Prahy 7 aktivně podporuje rozvoj drobného podnikání. Možnost pravidelně se potkávat s lidmi s podobnými životními plány, společně načerpávat informace a získávat rady od lidí, kteří své nápady již dotáhli úspěšně o kus dál, vnímám jako velice inspirativní a motivující. Ráda bych tímto poděkovala všem organizátorům a přednášejícím za jejich čas
a obětavou podporu,“ řekla Lucia Pivarčiová, vítězka letošního ročníku Podnikavá 7.
Úspěšní finalisté získali finanční ohodnocení dle umístění, možnost prezentace svého podnikání v časopise městské části Hobulet a bezplatné konzultace se zapojenými odborníky po celý příští rok.

Praha 7 byla v červnu 2017 oceněna kulatým razítkem „Dobrá praxe“. Toto ocenění městské části udělila Národní síť zdravých města za aktivní a inspirativní práci s cílovou skupinou podnikatelů.