MČ Praha 7 je podle letošního srovnávacího výzkumu Město pro byznys třetí podnikatelsky nejpřívětivější městskou částí v Praze. Srovnávací výzkum, který zpracovává analytická agentura Datank, hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a 22 městských částí Hlavního města Prahy.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podesáté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku.

Praha 7 v podnikatelském prostředí zaznamenala dobré výsledky v podílu podnikatelů i podílu firem. Při srovnání s ostatními městskými částmi se zde daří rozvoji bytové výstavby, s čímž souvisí i pro Prahu nadprůměrný růst počtu obyvatel.

Ocenění za Prahu 7 ve čtvrtek 8. 3. převzali starosta Jan Čižinský a radní František Vosecký.