Sedmička získala stříbrnou medaili mezi pražskými městskými částmi v soutěži Přívětivý úřad, kterou již sedmým rokem pořádá Ministerstvo vnitra. Cílem tohoto projektu je mapovat a hodnotit otevřenost a vstřícnost úřadů vůči občanům. Praha 7 tak navázala na sérii úspěšných umístění v této soutěži, kterou loni dokonce vyhrála.

„Říká se, že obhájit titul bývá nejtěžší. I když jsme tentokrát nedosáhli na první příčku, velice si vážím toho, že se již třetím rokem v konkurenci ostatních pražských městských částí držíme na medailových pozicích. Otevřenost a vstřícnost úřadů považuji za nesmírně důležitou. Obzvláště v dnešní době dramatického zdražování a nejistoty se snažíme dělat maximum pro to, aby občané věděli, že jsme tu pro ně a že se na nás v obtížných životních situacích mohou vždy obrátit. Moc děkuji všem pracovníkům radnice za jejich skvělý přístup ke každodenní práci a pomoci našim občanům,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Soutěž Přívětivý úřad si klade za cíl podporovat a motivovat veřejnou správu v poskytování co nejvíce efektivních, kvalitních a moderních služeb. Hodnocení jednotlivých měst a obcí je postaveno na komplexním posuzování přístupu radnic k výkonu své agendy a péči o občany. Přes sedmdesát kritérií hodnotí přístupnost a otevřenost úřadu, komunikaci s veřejností, digitalizaci služeb, realizaci kroků ke zvýšení udržitelnosti či zapojování občanů do věcí veřejných.

Praha 7 v této soutěži v roce 2020 obsadila 3. místo a v roce 2021 v ní zvítězila.

Letošního sedmého ročníku soutěže Přívětivý úřad se zúčastnilo 125 obcí a městských částí Prahy s rozšířenou působností. Slavnostní předávání cen se uskutečnilo 7. září 2022 v pražském Muzeu Policie České republiky. V rámci soutěže byla také vydána publikace příkladů dobré praxe. Více informací naleznete na webu soutěže.