archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Stejně jako v loňském roce získala Sedmička stříbrnou medaili mezi pražskými městskými částmi v soutěži Přívětivý úřad, kterou již osmým rokem pořádá Ministerstvo vnitra. Cílem tohoto projektu je mapovat a hodnotit otevřenost a vstřícnost úřadů vůči občanům. Praha 7 tak navázala na sérii úspěšných umístění v této soutěži.

„Obhajoba dobrého umístění bývá nejtěžší. Jsem proto za celý úřad velice rád, že se nám to povedlo a že se v konkurenci ostatních pražských městských částí opakovaně držíme na předních příčkách. Otevřenost a vstřícnost úřadu je nesmírně důležitá, aby občané věděli, že jsme tu pro ně a mohou se na nás bez obav obrátit. Chtěl bych poděkovat všem pracovníkům za jejich každodenní nasazení a ochotu dávat do práce něco navíc. Na radnici Prahy 7 máme skvělý tým a toto ocenění patří každému, kdo je jeho součástí,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Soutěž Přívětivý úřad si klade za cíl podporovat a motivovat veřejnou správu v poskytování co nejvíce efektivních, kvalitních a moderních služeb. Hodnocení jednotlivých měst a obcí je postaveno na komplexním posuzování přístupu radnic k výkonu jejich agendy a péči o občany. Přes osmdesát kritérií hodnotí přístupnost a otevřenost úřadu, komunikaci s veřejností, digitalizaci služeb, realizaci kroků ke zvýšení udržitelnosti či zapojování občanů do věcí veřejných.

Praha 7 v této soutěži v roce 2020 obsadila 3. místo, o rok později 1. místo a v roce 2022 2. místo. 

K soutěži každoročně vychází i publikace příkladů dobré praxe. Také v ní má Praha 7 v letošním roce své zastoupení v podobě projektu CaseMan. MČ Praha 7 vyvinula, otestovala a letos uvedla do provozu unikátní aplikaci, která slouží k propojení a koordinaci veřejného, neziskového a státního sektoru při péči o klienty sociálních služeb, inovativní sdílení dat a potřeb klientů a zavedení case managementu v sociálně-zdravotní oblasti.

Letošního osmého ročníku soutěže Přívětivý úřad se zúčastnilo 130 obcí a městských částí Prahy s rozšířenou působností. Slavnostní předávání cen se uskutečnilo 1. listopadu 2023 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Více informací naleznete na webu soutěže.