Městská část Praha 7 vyhrála letos v květnu dva soudní spory a získala po více než deseti letech přístup do zavřené MŠ U Průhonu. V úterý 10. října se od 16:30 do 18:00 hodin chystá ve školce, kde se zastavil čas, den otevřených dveří.

„Školka bude muset projít rozsáhlou rekonstrukcí. V polovině října zde začnou sondy a další průzkumné práce a budova bude muset být vyklizena. Chceme tak dát lidem poslední příležitost podívat se do malého skanzenu, kde nikdy neskončily Vánoce roku 2006 a na zdi stále visí portrét našeho prvního polistopadového prezidenta. Již se nám ozývají děti i dospělí, kteří do školky chodili a rádi by se tam znovu podívali,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Den otevřených dveří v MŠ U Průhonu se uskuteční v úterý 10. října od 16:30 do 18:00 hodin. Přístup bude zajištěn domem v ulici Na Maninách 48.

Mateřská škola U Průhonu byla zavřená od konce roku 2006. Praha 7 tehdy ztratila přístup do vnitrobloku, kde se školka nachází. Uzavření předcházela chyba městské části z roku 1994. V květnu tohoto roku Praha 7 vyhrála občanskoprávní i správní soud a přístup do školky získala zpět.