Obyvatelé i návštěvníci Prahy získali novou zkratku z metra Nádraží Holešovice na Výstaviště a do Stromovky. Veřejný průchod na okraji areálu EP Real Estate (bývalý areál Pražské teplárenské) vede podél trati z ulice Partyzánská 3 k železničnímu podjezdu v ulici Za Elektrárnou. Příjemná procházka po cestě lemované z jedné strany stromy a z druhé zajímavými industriálními památkami, je přístupná denně od 7:00 hod. do setmění.

Nestává se často, že bychom v zastavěné části města mohli otevřít nový průchod, který vede příjemným a neokoukaným prostředím a zároveň zkracuje cestu z MHD na místa, kam denně míří stovky či tisíce lidí. Nám se to ve spolupráci s EP Real Estate  povedlo a věřím, že cesta bude dobře sloužit rodinám s dětmi, pěším i cyklistům, kteří vyráží za zábavou na Výstaviště nebo na procházku do Stromovky,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Nový průchod vede přes pozemky bývalého areálu Pražské teplárenské, které byly nyní novým vlastníkem – EP Real Estate ze skupiny Energetického a průmyslového holdingu – po dohodě se sedmou městskou částí otevřeny veřejnosti. EP Real Estate v letošním roce zrealizovala úpravy tohoto prostoru, zajistila nové branky a oplocení a opravila rozbitý povrch cesty.

Jsme rádi, že společně s Prahou 7 tuto dosud vyčleněnou část Prahy otevíráme a zpřístupňujeme lidem. Je to součástí procesu, jímž by se měl celý tento dosud monofunkční brownfield postupně přetvořit v moderní polyfunkční prostor, který bude začleněn do městského života, od kterého byl dosud odtržen,“ komentoval Jiří Nováček, místopředseda představenstva EP Real Estate.

Průchod vede od objektu Partyzánská 3 nedaleko stanice MHD Nádraží Holešovice podél trati k bočnímu vstupu do areálu Výstaviště. Této zkratky mohou využít například návštěvníci plaveckého bazénu, Malé sportovní haly, Křižíkovy fontány a dalších míst v blízkosti tohoto vstupu. Pokračovat lze také dále ulicí Za Elektrárnou až do Stromovky.

Snažíme se v Praze 7 najít a zrealizovat co nejvíce příjemných propojení, třeba i v místech, kde by je člověk na první pohled nečekal. V roce 2017 jsme otevřeli kus ztraceného Vltavského nábřeží mezi Trojským mostem a mostem Barikádníků, díky němuž se po letech spojilo celé severní nábřeží vltavského meandru. Jsem ráda, že nyní díky spolupráci s EP Real Estate můžeme lidem zrychlit a zpříjemnit cestu na Výstaviště a do Stromovky, ale také jim dopřát netradiční pohled na památkově chráněnou holešovickou elektrárnu a další zajímavé industriální stavby,“ řekla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.

Nový průchod je otevřen celoročně od 7:00 hod. Vzhledem k tomu, že není osvětlen, zavírat se bude dle roční doby před setměním. Péči o průchod bude zajišťovat správní a úklidová firma sedmé městské části 7U s.r.o.