„Velká tragédie ve Strojnické ulici. Výbuch a požár. Jedno úmrtí, 15 zraněných a 62 evakuovaných. Na místě je i naše krizové řízení a místostarosta Kamil Vavřinec Mareš. Okamžitě jsme zajistili byty a mimořádnou finanční pomoc. Myslím moc na všechny sousedy, které to postihlo. Pomáháme a budeme pomáhat dál,“ uvádí k situaci starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

EDIT: Statik zhodnotil objekt a rozhodl, že se obyvatelé domu mohou vrátit, mimo požárem zasažené byty. Stále probíhá šetření požáru ve spolupráci s policisty.

EDIT: Požáru předcházel výbuch, který poškodil příčku do vedlejšího bytu, plameny se rozšířily na oba byty. Bohužel jedna osoba při požáru zemřela. 15 osob předáno do péče zdravotnické záchranné služby.

EDIT: Požár lokalizován, dům prochází statik, na místě omezen provoz na železniční trati.

Hasičský záchranný sbor zasahuje u požáru domu v ul. Strojnická 433/3. Požár zasáhl dva byty. Obyvatelé domu evakuováni.

K požáru došlo po předchozím výbuchu. Příčina je zatím neznámá. Z důvodu počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Na místo byl povolán statik.