Po pětadvaceti letech se přiblížil konec posledního státního podniku založeného Obvodním národním výborem v Praze 7 před rokem 1989. K dokončení likvidace Bytového podniku v Praze 7 by mělo dojít v první polovině tohoto roku. Městská část by v rámci vypořádání majetku měla získat bytový dům v ulici Milady Horákové 84.

Likvidace státních podniků probíhá v Praze 7 od 90. let. V minulosti již došlo ke zrušení státních podniků Restaurace a jídelny v Praze 7 či Obvodní stavební podnik Praha 7. Posledním předrevolučním státním podnikem v likvidaci v současné době zůstává Bytový podnik v Praze 7, kde situaci od roku 1993 komplikoval vleklý restituční spor, který byl pravomocně ukončen závěrem minulého roku.

„V majetku Bytového podniku je v současnosti již pouze jediná nemovitost, a tou je bytový dům v ulici Milady Horákové 84. Na základě právní analýzy žádáme ministerstvo financí, aby byl dům svěřen do majetku městské části. Pevně věříme, že nájemníkům tak již brzy skončí dlouhá léta nejistoty ohledně budoucího vlastnictví domu,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (PRAHA 7 SOBĚ).

Likvidované státní podniky byly na základě práva hospodaření obce se státním majetkem vyčleněny z celostátních podniků a založeny ve správě obce v letech 1988 a 1989. Zakladatelem byl Obvodní národní výbor v Praze 7, jehož právním nástupcem je dnešní městská část. V roce 1992 byla státem nařízena jejich likvidace.