archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v neděli 10. října předlažbu druhé části Hlávkova mostu ve směru z Holešovic do centra. Řidičů se oprava dotkne minimálně, budou zachovány dva jízdní pruhy a opravovaný jízdní pruh bude převeden na tramvajové těleso.

Oprava je plánována do 12. prosince 2021, poté budou práce přerušeny a pokračovat budou na jaře příštího roku v nové stavební sezóně.

Jedná se o předláždění stávajícího povrchu v ploše 3 350 m², kdy je nutné dlažbu kompletně rozebrat, vyrovnat nerovnosti ve spodní vrstvě a zadláždit původní žulové kostky do vozovky.

„Hlávkův most byl ostuda už dost dlouho a řidiči na nový povrch čekali léta. První polovinu jsme předláždili o tři týdny dřív, než bylo původně v plánu, a ještě letos uděláme vekou část druhé poloviny mostu. Jízda po druhém nejvytíženějším pražském mostu, severojižní magistrále a důležité spojnici Nového města, Karlína a Holešovic už konečně nebude připomínat polňačku. Dlouhodobě sice plánujeme celkovou rekonstrukci, ale Hlávkův most denně přejede skoro 70 000 automobilů. Není možné řidiče nechat trpět tak dlouho. Nehledě na to, že most jízdou po takovém povrchu trpí a opravou povrchu a odvodnění pomůžeme zpomalit jeho chátrání. Tím se zase zjednoduší jeho rekonstrukce a odlehčíme městské kase,“ řekl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr

Dopravní omezení:

Zachovány budou dva jízdní pruhy, kdy jeden pruh bude převeden na tramvajovou trať. Směr z centra do Holešovic bude bez omezení.