Srovnávací výzkum Město pro byznys již třináctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. V letošním ročníku se prosadila Praha 15, další stupně vítězů v rámci hlavního města obsadily Praha 7 a Praha 18. Sedmička zabodovala kvalitními webovými stránkami i dobrým výsledkem v mystery testu.

V městské části Praha 7 přibývá obyvatel, a to především těch mladších, což je pro rozvoj podnikání dobrým znamením. Vedle dobrého výsledku v mystery testování se může radnice pochlubit také nadprůměrným výsledkem v hodnocení webových stránek z pohledu podnikatele. V něm se odráží přehlednost a rozsah poskytovaných informací pro podnikatele.

Celkové pořadí
20. Praha 17
21. Praha 8
22. Praha 21

Srovnávací výzkum Město pro byznys již třináctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Celorepublikové výsledky budou v letošním ročníku poprvé převáženy výsledky srovnávacího výzkumu zaměřeného na kraje Místo pro život. Místo dobré pro podnikání by totiž mělo být i dobrým místem pro život! Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina EUROVIA CS a Svaz měst a obcí ČR.