archivní článek, informace již nemusí být aktuální


Plovárna Baden Baden v cípu štvanického ostrova zahájí další letní sezonu již tento čtvrtek. Cílem je propojovat sportovní a kulturní vyžití s ohledem na klidné místo ostrova v centru Prahy. Zahájení proběhne ve čtvrtek 18. května 2023 v 18 hodin, plovárna bude v provozu do konce září.

Sport na Baden Baden 2023

Nejdůležitější součástí projektu Baden Baden je sportovní vyžití. Návštěvníci si mohou zaplavat ve Vltavě (na vlastní nebezpečí) a poté využít venkovní sprchy, převlékárny a toalety. Na místě jsou k zapůjčení paddleboardy (půjčovné je pro mládež do 18 let zdarma) a také náčiní na badminton. Na programu jsou i pravidelné otevřené lekce jógy pod vedením zkušené lektorky Dash. První jógová lekce proběhne 20. května v 18.00.

Kultura na Baden Baden 2023

V návaznosti na předešlé roky je nachystána série menších koncertů především malých uskupení. Dramaturgie Koncertních večerů je zaměřena vždy na dvojici kapel. První zahraje začínající kapela a po ní již zavedená kapela na pražské scéně. Cílem je podpořit mladou hudební nezávislou scénu a
propojením s již známějšími koncertními uskupeními ji tak zpropagovat. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit například na kapely Mutanti hledaj východisko, Good times only, Metastavy a další. Kromě koncertních večerů jsme se letos propojili s Pražským Quadriennale, které se v Praze pořádá každé čtyři roky. Na plovárně se v rámci PQ odehraje část doprovodného programu – několik performance, taneční vystoupení a v neposlední řadě koncert.

Kudy k nám

Plovárna se nachází ve východní části štvanického ostrova. V průběhu letošní sezony by mělo dojít k dostavbě a otevření Štvanické lávky spojující Holešovice, Štvanici a Karlín. Velmi očekávané propojení těchto tří lokalit pomůže i k lepší dostupnosti plovárny – pěšky i na kole se na plovárnu pak dostanete snadno z obou městských částí. V současné době je možné k nám přijít pěšky či na kole z Hlávkova mostu okolo tenisových kurtů. Na místě bude jako v předešlých letech Rekola spot pro možnost využít sdílená kola.


Otvírací doba
všední dny: 14.00–22.00
sobota a neděle: 12.00–22.00


O organizaci Baden Baden

Tvoří ji skupina přátel, která se dala dohromady za účelem vzniku a obnovy Plovárny na Štvanici. Léta ji spojuje angažovanost ve veřejném prostoru Prahy. Mají za sebou projekty sportoviště Containall Stromovka a kulturního centra Containall Stalin, výstavy Pražské Pokoje, Kulturní centrum
Klubovna, letní festival Povaleč a v neposlední řadě se podílí na projektu Fuchs 2 v bývalé Fuchsově kavárně na štvanickém ostrově.

Plovárna Baden Baden Štvanice je podpořena hl. městem Praha a Městskou částí Praha 7.

plovarnabadenbaden@gmail.com

facebook

instagram