V Praze 7 bude od 23. 12. do 1. 1. na několika místech zajištěno bezplatné parkování pro návštěvy. Kromě vybraných ulic městská část vyjednala také 70 míst na parkovišti HC Sparta Praha v ulici U Výstaviště.

„Na základě zkušeností z loňského roku, kdy během Vánoc fungovaly zóny beze změn, jsme vytipovali několik méně vytížených ulic v okrajových částech Prahy 7, kde bude zajištěno bezplatné parkování pro rodiny a návštěvníky našich občanů. Zároveň jsme se domluvili s provozovatelem parkoviště u Výstaviště, který dá zdarma k dispozici 70 parkovacích míst,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský (Strana zelených).

Na parkovišti v ulici U Výstaviště bude od 23. 12. do 1. 1. vyhrazeno 70 parkovacích míst, na kterých bude možno zdarma zaparkovat s platnou parkovací kartou od HC Sparta Praha. Tu si občané Prahy 7 mohou vyzvednout s občanským průkazem na recepci, vchod č. 32 vedle hotelu EXPO od 18. 12. 2017.

Zapůjčení parkovací karty je bezplatné, při vyzvednutí bude pouze třeba složit vratnou zálohu ve výši 500 Kč. Zapůjčené karty bude nutné vrátit do 5. 1. 2018. Po tomto termínu záloha propadne.

Parkovací karty jsou přenosné, v době vánočních svátků je občané mohou zapůjčit svým návštěvám.

Bezplatné parkování bude zároveň zajištěno v několika vybraných ulicích na okraji Prahy 7. Jedná se o ulice: Kostelní (v úseku U Letenského sadu – Dukelských hrdinů), U Sparty (v úseku Nad Královskou oborou – Jana Zajíce), Ortenovo náměstí (v úseku U Pergamenky – Přívozní), Jateční (v úseku Na Maninách – Komunardů).

Současně je k dispozici 6 míst vyhrazených pro radnici Prahy 7 před úřadem městské části v ulici Na Ovčinách.

Pro krátkodobé parkování jsou za poplatek k dispozici garáže na Letné.