Sedmá městská část se již popáté připojí k celorepublikové kampani Ukliďme Česko. V sobotu 6. dubna v 9 hodin se na Strossmayerově náměstí sejdou dobrovolníci, kteří budou společně se zástupci radnice uklízet vytipované lokality.

„Snažíme se o to, aby Praha 7 byla městskou částí, ke které mají její obyvatelé hezký vztah. To se pak projeví třeba v tom, že zvednou papír ze země a vyhodí ho do koše nebo že nám větší nepořádek nahlásí. A někdy si udělají čas na celé dopoledne a pomohou nám uklidit i skrytá místa naší městské části. Děkuji všem, kteří se zapojují,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ), který se dobrovolnických úklidů tradičně také účastní.

„Letos jsme ve spolupráci s naší úklidovou firmou vytipovali například oblast Bubenského nábřeží, ulici Za Elektrárnou u Stromovky a okolí Trojského mostu. Jsme rádi, že se k akci Ukliďme Česko přidávají také další skupiny, které se budou věnovat například Stromovce či dalším místům na území naší městské části,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl (PRAHA 7 SOBĚ).

Sraz dobrovolníků je v 9 hodin na Strossmayerově náměstí. Účastníci se zde rozdělí do skupin a vydají se na místa, kde bude úklid probíhat.

Radnice ve spolupráci s firmou 7U s.r.o. pro dobrovolníky připraví vybavení na úklid a postará se také o odvoz sebraných odpadků.

Jarní úklid Prahy 7 podpoří také Národní zemědělské muzeum, které pro dobrovolníky připravilo volné vstupenky.

Další informace ke kampani Ukliďme Česko naleznete zde.

Občané mohou trvale přispívat k čistotě a pořádku v Praze 7 prostřednictvím celonárodního systému pro nahlašování občanských podnětů Zlepšeme Česko. Aplikaci pro hlášení nepořádku, černých skládek či poškozeného mobiliáře si můžete stáhnout zde.