V úterý 3. září od 16 hodin se na komplexně zrekonstruovaném sportovním hřišti v areálu ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí uskuteční program pro veřejnost, na který jste srdečně zváni. Návštěvníci se mohou těšit například na přátelské utkání ve fotbale mezi týmem z domovské ZŠ TGM a klubem FK Loko Vltavín či přátelské klání ve volejbalu holešovických obyvatel. Sportovní program naváže na dopolední slavnostní otevření hřiště, které proběhne za přítomnosti starosty Jana Čižinského a radních Prahy 7. Hřiště bude ve školním roce v dopoledních hodinách sloužit žákům školy a v odpoledních hodinách bude veřejnosti přístupné zdarma.

Program sportovně zábavného odpoledne:

•  16:00 přátelské utkání ve fotbalu týmů ZŠ TGM a FK Loko Vltavín
  •  16:00 taneční workshop Michala Kurtiše
  • 16:30 běžecká abeceda
  •  17:00 štafeta na běžeckém oválu
  •  17:30 přátelské utkání ve volejbalu obyvatel Holešovic
  • 18:00 výběh k Vltavě – 5 km s trenéry Running Mall

Na místě bude k dispozici menší občerstvení – vlastní donesené pochutiny jsou vítány. Návštěvníci budou moci otestovat své štěstí v tombole a na své si přijdou i fanoušci stolního tenisu.

Odpolední program organizuje spolek Dolní Holešovice ve spolupráci s rodiči dětí a ZŠ TGM.

FB Událost Otevíráme sportovní hřiště pro veřejnost

Na nově zrekonstruovaném sportovišti se návštěvníci mohou těšit na běžecký ovál, víceúčelové hřiště na volejbal, basketbal či nohejbal, hřiště s umělým povrchem na fotbal, házenou, frisbee, softball apod. K dispozici jsou také dva cvičné basketbalové koše, dva stoly na stolní tenis či dva posilovací stroje pro nabrání fyzičky.

Rekonstrukcí prošlo i zázemí uvnitř školy, kde jsou šatny, toalety a připravují se také sprchy. Sportovní náčiní (míče, pálky, hokejky atd.) jsou k zapůjčení u správce. K oddechu a příjemnému posezení slouží židle se stolky.

V průběhu letních prázdnin bylo hřiště otevřeno ve zkušebním režimu. Návštěvníci se mohli o své postřehy a připomínky dělit přímo na místě prostřednictvím knihy přání.