Praha se stane centrem celosvětových oslav 115. výročí založení značky Harley-Davidson. Od 5. do 8. července bude na Výstavišti hlavní expozice, další místa oslav budou rozeseta po celém hlavním městě a středních Čechách. Součástí budou i spanilé jízdy napříč Prahou či největší výstava motocyklů Harley-Davidson v Evropě. V neděli 8. 7. budou mít obyvatelé Prahy 7 na Výstaviště vstup zdarma. Dny oslav přivedou do Prahy desítky tisíc návštěvníků a motorek z celého světa. Přinášíme vám přehled hlavních dopravních opatření a omezení, která se dotknou Prahy 7.

Uzavírky komunikací pro dopravu 5. – 8. 7.:

U Výstaviště – celá komunikace

Dukelských hrdinů – úsek Veletržní – U Výstaviště

Partyzánská – úsek U Výstaviště – Na Zátorách

Strojnická – úsek Veletržní – Dukelských hrdinů

Za Elektrárnou – úsek Holešovické nábřeží – U Výstaviště

Objížďka pro přístup do oblasti Císařského ostrova povede po trase: Veletržní, Bubenská, Železničářů, Plynární, Argentinská, most Barikádníků, Povltavská, Nová Povltavská, Trojský most, Holešovické nábřeží, Za Elektrárnou.

Změny v provozu MHD:

od 5. 7. (od cca 0.30 hodin) do 9. července (do cca 4.30 hodin) bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice,

• změny se budou týkat vedení tras tramvajových linek č. 6, 12, 17, 93 a 94,

v denním provozu bude zavedena autobusová linka X156 v trase Strossmayerovo náměstí – Řezáčovo náměstí – Veletržní – Strojnická – Veletržní – Řezáčovo náměstí – Strossmayerovo náměstí.

Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, a. s

V rámci oslav se uskuteční v Praze organizované jízdy na motocyklech – tzv. Spanilé jízdy:

● 6. července – v době od 21.30 do 23.00 hodin

● 7. července – v době od 10.00 do 14.00 hodin

Trasa jízd je po oba dny stejná: Letná, Letenský tunel, nábř. Kpt. Jaroše, Hlávkův most, Wilsonova, Václavské nám., Mezibranská, Žitná, Resslova, Masarykovo nábř., Křižovnická, nám. Jana Palacha, Mánesův most, Klárov, Chotkova, Badeniho, Milady Horákové, Letná.

Pořadatelem akce je spol. KLASIK MOTO, a. s.

Po všechny dny konání akce budou v ulicích kromě příslušníků městské a republikové policie přítomni také koordinátoři akce, kteří pomohou s informováním návštěvníků, řidičů i obyvatel.

Jako poděkování za trpělivost během dopravních komplikací je pro obyvatele Prahy 7 zajištěn benefit v podobě volného vstupu na Rodinný den, který se v rámci oslav uskuteční v neděli 8. 7. Stačí se u vstupu na Výstaviště prokázat občanským průkazem s trvalým pobytem v Praze 7. Vstup zdarma budou mít po celou dobu děti do 15 let a senioři nad 70 let.

Více informací o akci naleznete na webu h-d.prague115.com.

Schéma změn v MHD: