archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Všechny děti a hravé duše jsou volány do Holešovické tržnice na Den dětí 1. června od 11.00 do 18.00 hodin. Druhý ročník oslavy nejen všech školkou a školou povinných dítek slibuje nabitý program rozšířený o gastro zónu, ale zejména spoustu workshopů, tvorby, pohybu, oblíbené japonské postavičky Pokémon v rámci PokéTour nebo hudební uskupení Bombarďák v plné sestavě. Na třicet zájmových spolků, institucí či jednotlivců se postará o to, aby se v rámci Dne dětí v Tržnici bavil úplně každý. I děda s babičkou! 

Holešovická tržnice navazuje na úspěšný minulý ročník a opět pro vás a vaše ratolesti chystá spoustu tvoření, kreativní zábavy, dílniček, pokusů, her a dalších zážitků. Do objevování se můžou děti vrhnout samy nebo s pomocí rodičů, prarodičů, či zkušených lektorů, záleží jen na tom, kdo všechno si chce hrát. Na děti čeká architektura, upcyklace, fyzikální a chemické pokusy, deskové hry, kutilské dílničky, didaktické loutkové divadlo, knižní vydavatelství, výtvarné dílny, ale i pohybové aktivity. A to je jen malý výčet toho, co všechno bude v Tržnici připraveno.

Na programu se podílí až třicet pečlivě vybraných účastníků z řad zájmových spolků, zavedených institucí či značek, lektorů, zkušených profesionálů i nadšenců. Možná právě na Dni dětí v tržnici budou některá dítka poprvé držet v ruce pilku, objeví v sobě skrytého scénografa, začnou žonglovat nebo se vrhnou do svých prvních fyzikálních pokus. Nejvíc je ale bude bavit, když bude rodina a kámoši pohromadě, proto neváhejte a vezměte klidně i prarodiče, fotek do rodinného alba není nikdy dost!

Kromě rozsáhlého programu nebudou chybět dobroty k jídlu a pití a jako jeden z malých vrcholů dne i koncert pro celou rodinu v podání oblíbeného hudebního uskupení Bombarďák. I když je koncert určený primárně dětem, bavit bude i jejich doprovod, protože divoké písničky, ztřeštěné tanečky a interaktivní komunikace s publikem nenechá nikoho v klidu.

„Vloni se Den dětí setkal s velkým ohlasem a ukázal nám, že jdeme správným směrem. Vedle dobrého jídla a velmi živé hudby v podání kapely Bombarďák nabízíme hlavně zážitky, které si děti mohou odnést a dál rozvinout. Něco si zkusí, něco se naučí, a třeba i zjistí, že je to baví a budou v tom chtít pokračovat – to je za nás ideální scénář. Nejrůznější podoby tvorby navíc často potěší i dospělé, Den dětí v Tržnici proto není jen zábavou pro děti, ale spíš oslavou rodiny a přátelství. Rodina a kámoši pohromadě – to je ve výsledku pro děti to nejlepší, nebo ne?“ říká programový ředitel Holešovické tržnice Michal Tošovský.


PokéTour v akci

Den dětí bude letos hostit také zastávku PokéTour, akce, na které se všechno točí kolem Pokémonů. Spokojené budou děti i dospělí, hráči, sběratelé, nebo zkrátka jen nadšenci do těchto legendárních japonských postaviček. Na akci bude možné vyměňovat kartičky, zahrát si Pokémon TCG, soutěžit nebo i nakoupit karty.

Stanoviště na PokéTour:

  • Začátečníci se mohou pod vedením trenéra naučit základy karetní hry Pokémon TCG a zahrát si svůj první zápas.
  • Expert vysvětlí sběratelům, jak poznat falešnou kartu od pravé.
  • Během dne si zahrajete oblíbené bingo.
  • Návštěvníci mají možnost si kdykoli během dne vyplnit kvíz, který zahrnuje otázky o kartách, sběratelství, karetní hře, seriálu, Pokémon GO a o všem, co se týká Pokémonů.
  • Vyvrcholením akce je vyhlášení tomboly.
  • Děti si mohou po celý den užít dětský koutek s omalovánkami nebo tvorbou, podívat se na pár epizod seriálu Pokémon a zasoutěžit si o balíčky. 
  • Návštěvníci potkají i maskoty Pikachu a Charizardem, se kterými se mohou vyfotit. 
  • A samozřejmě nebude chybět burza určená sběratelům, kteří chtějí vyměňovat, nakupovat nebo prodávat kartičky z vlastní sbírky.

Den dětí v Holešovické tržnici

Kdy: 1. června 2023, 11.00–18.00 hodin

Kde: hala 13 a přilehlé korzo v Holešovické tržnici (gastro zóna)

Program akce je vhodný především pro děti ve věku 5–14 let, zvány jsou ale samozřejmě všechny děti.

Vstupné:

První vlna předprodeje: 80 Kč/osoba

Druhá vlna předprodeje: 110 Kč/osoba

Prodej na místě: 140 Kč/osoba

Některé další aktivity budou v rámci programu zpoplatněny (např. materiál apod.). 


Více info: www.holesovickatrznice.cz

facebooková událost